Domy na sprzedaż

enova 365 wdrożenia oprogramowania dla firm program księgowy do produkcji
enova365 -wdrożenia
15 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń
Stomatologia estetyczna Toruń
15 września, 2020
Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń

Kupujemy dom. Jak kupić i nie stracić.

Zamieszkanie w domu dla wielu jest realizacją najskrytszych marzeń. Po czasie mieszkania w bloku, marzy się nam taras na którym będziemy mogli wypić poranną kawę, czy wieczorami świętować ze znajomymi. Miesiącami śledzimy strony biur i agencji nieruchomości. Jest w czym wybierać. Jak w tym natłoku odszukać tę,która spełni nasze oczekiwania i nie nadwyręży naszego budżetu? Trzeba przeanalizować kilka kwestii.

Czego potrzebujesz?

Od tego trzeba rozpocząć. Jeśli mieszkasz tylko z partnerem, partnerką, to ogromny dom niekoniecznie jest dla Was. Natomiast jeśli masz liczną rodzinę, dom mający 65 m² będzie zbyt mały i będzie Wam trudno poczuć się komfortowo na takiej przestrzeni. Przemyśleć należy też sprawę stanowiska garażowego. Teraz jedno stanowisko często okazuje się niewystarczające, a nie na każdej działce jest dostatecznie dużo miejsca na wybudowanie wiaty, czy rozbudowę małego garażu. Rozpatrzyć trzeba też wielkość działki. . Niewielka będzie blokować, a nie po to decydujemy się na dom. We wstępnych przemyśleniach należy sprecyzować ogólne położenie. Nie wszystkim pasują osiedla z licznymi domami, czy bliźniakami. Jeśli poszukujemy czegoś bardziej na uboczu powinniśmy zdecydować się na dom na wsi – wiąże się to jednak z dłuższym czasem dojazdu do sklepów.

Niełatwa decyzja, stary a nowy dom

Zarówno zakup nowego domu, jak i używanego, ma swoje wady i zalety. Jeśli nabyliśmy już działkę, sami możemy przystąpić do prac związanych z budową lub kupić nowy dom od dewelopera. Nowowybudowany dom pozwala nam zrealizować konkretne wizje związane z rozplanowaniem przestrzeni, a dodatkowo dochodzi odczucie komfortu. Używany dom także ma swoje dobre strony. Najczęściej znajduje się on w rozplanowanej lokalizacji. Pozwala to dogłębnie przyjrzeć się sąsiadom i prowadzonym przez nich firmom. Nikt przecież nie chce mieszkać przy myjni samochodowej. Wiekowe, domy mają swój czar i urokliwe pomieszczenia. , że wyremontowanie takiego budynku pochłonie spore sumy.

O lokalizacji w kilku słowach

Miejsce jest ważne. Budynek rzadko stoi na pustkowiu. Bardzo ważna jest droga dojazdowa. Sprawdzić należy kto jest jej właścicielem, czy jest ogólnodostępna. Wszystkie nieścisłości mogą powodować w późniejszym czasie niepotrzebne kłótnie. Naszą uwagę powinien przykuć stan drogi. Najlepiej, gdy jest to asfalt albo przynajmniej droga utwardzona. W przypadku kupna działki pod budowę domu trzeba sprawdzić dostępność wszystkich mediów: sieci elektroenergetycznej, sieci gazowej i wodnokanalizacyjnej. Jeśli nie ma przyłącza, trzeba liczyć się z opłatami.

Lokalizacja wpływa na koszt. Zagadnienie to można omówić na przykładzie Torunia i okolic. Działki budowlane leżące na terenie Torunia są znacznie droższe niż te, które leżą poza jego granicami. Wystarczy porównać koszt działki na Stawkach czy w Czerniewicach i podobną działkę w Lubiczu, czy Małej Nieszawce. Nie powinno być zdziwieniem to, że będą to rzeczywiście mające wpływ sumy i w takim wypadku koniecznie trzeba przemyśleć opcję dłuższego dojazdu do pracy.

Stan prawny

Jest to kluczowa sprawa do zweryfikowania. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy nieruchomość nie jest zadłużona. Tę informację odszukamy w dziale czwartym księgi wieczystej, dotyczącym hipoteki. Należy przejrzeć też, kto kto ma prawa do nieruchomości. Dokładniejsze przeczytanie dokumentów przed zakupem, to mniej problemów prawnych po latach. Na uwadze należy mieć też to że każdy budynek musi być odebrany,czyli musimy uzyskać zgodę na korzystanie z niego.

To też ma znaczenie

Jeśli postanowimy kupić stojący już dom, a zwłaszcza taki, który został wybudowany dość dawno powinniśmy bardzo wnikliwie sprawdzić, jak wygląda on od strony technicznej. Projekt budowy jest dokumentem, w którym powinny zostać zawarte wszelkie informacje dotyczące budynku, pomieszczeń, dokładnego metrażu. Stan techniczny powinien sprawdzić ktoś kto bardzo dobrze zna się na budowlance. Nie warto na to żałować pieniędzy albo mieć nadzieję, że sami dostrzeżemy, zauważymy wszelkie usterki. Najgorsze są pęknięcia ścian, bo mogą one świadczyć o uszkodzeniu podstawy domu. Kolejną kwestią na jaką trzeba zwrócić uwagę to wilgoć i grzyb. Wyeliminowanie zagrzybienia wymaga profesjonalnych środków i dużo kosztuje.

Ogrzewanie i termoizolacja

Dla większości kluczowa jest też sprawa grzania w budynku. To, czy działka jest podłączona do sieci gazowej może wpłynąć na wybór metody ogrzewania. Jeżeli takiego przyłącza nie ma, należy zastanowić się nad alternatywnymi formami. Powinniśmy zastanowić się nad kosztami i wygodą każdej z form. Jeżeli decydujemy się na używany dom, to warto sprawdzić, czy jest on ocieplony.

Kupno domu to istotna życiowa decyzja. Nie wolno podchodzić do niej pośpiesznie, bo zdarza się, że za to przyjdzie nam dużo zapłacić. Przemyśleć musimy jakie są nasze potrzeby Bardzo starannie należy przyglądać się wszelkim dokumentom związanym z nieruchomością. W wypadku wcześniej zamieszkanego domu trzeba koniecznie zweryfikować stan techniczny budynku, nie oszczędzając przy tym na osobach, które zajmują się budownictwem.

www.mieszkania-torun.eu

Komentarze są wyłączone.