Klimatyzacja do domu i biura

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie dachu i poddasza
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Czyste powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na niezłe zdrowie, ale też na naszą efektywność. Dobra jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu oraz korzystnie wpływają na naszą motywację oraz chęć działania. By zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku często rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej kontroluje temperaturę w środku mieszkania gwarantując nam komfort podczas upałów. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Na czym polega rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, aby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie przyjemnej temperatury w środku pomieszczeń latem, gdy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury wewnątrz mieszkania, gwarantując ochłodę oraz cieplny komfort bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania polega na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach najczęściej używanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich środkowa część ma na celu oziębianie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzator przydaje się tylko w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów potrafi też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to zimowego ogrzewania oraz pozostałych systemów grzewczych, jednak nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele okoliczności, a koszty ogrzewania i chłodzenia budynków pochodzą ze strat cieplnych. Zazwyczaj wentylacja wynosi powietrze ciepłe oraz zabiera z zewnątrz zimne. Dla ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ocieplić, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator posiada filtry, które chronią jego wentylatory oraz tą metodą oczyszczają powietrze wprowadzane do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Zapewnia nam wysoką energooszczędność i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz pomieszczeń jest połączenie obu tych systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie korzyści z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele różnych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz budynku i dojście świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy powstawanie niechcianych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odgrodzić się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma też dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.