Klimatyzacja i rekuperacja instalacja i serwis Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna energooszczędne w budownictwie pasywnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż i serwis
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Nowoczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na niezłe zdrowie, ale także na naszą skuteczność. Najlepsza jakość powietrza I odpowiednia temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu i korzystnie wpływają na zwiększoną motywację i zdolność działania. By zapewnić sobie korzystne warunki o każdej porze roku często decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku mieszkania zapewniając nam chłód podczas lata. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już mamy i nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie bardzo dobrze radzi sobie system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Jak działa rekuperacja i dlaczego warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby uzyskać jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie korzystnej temperatury w środku domu latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie idealnej temperatury w środku mieszkania, zapewniając ochłodę i komfort cieplny niezależnie od tego, jak ciepło jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach z reguły stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie oziębianie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z domu. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się jedynie w lecie. Sporo klimatyzatorów potrafi też ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to centralnego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, jednak nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji budynków. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele okoliczności, ale koszty chłodzenia i ogrzewania domów wynikają ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja odprowadza ciepłe powietrze i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla unormowania temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, zimne powietrze należy ogrzać, na co wykorzystywana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Tak redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator ma specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wprowadzane do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalny sposób na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność energii i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem zapewnienia komfortu w środku mieszkania jest połączenie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zalet z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest komfort termiczny w środku domu i dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie niekorzystnych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi sprawia, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma także pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperacja Toruń

 

Komentarze są wyłączone.