Klimatyzatory Bydgoszcz

Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia twarzowo szczękowa – zabiegi stomatologicznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Współczesna klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na dobre samopoczucie, ale i na efektywność. Wysoka jakość powietrza oraz optymalna temperatura, oznaczają podstawę naszej wygody oraz dodatnio wpływają na motywację oraz zdolność działania. Aby zapewnić sobie komfortowe warunki o każdej porze roku często rozważamy kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej kontroluje temperaturę w środku mieszkania dając nam komfort w ciągu lata. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już mamy oraz nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by zdobyć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie komfortowej temperatury w środku mieszkania zwłaszcza latem, kiedy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na nastawienie idealnej temperatury w środku mieszkania, dając wychłodzenie oraz cieplny komfort nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach zwykle stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie świadczy o tym, że klimatyzacja ma zastosowanie tylko podczas lata. Znaczna część klimatyzatorów może też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to co prawda lokalnego ogrzewania i pozostałych systemów grzewczych, ale sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w zakresie wentylacji budynków. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele różnych czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia budynków wynikają ze strat ciepła. Zwykle wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ogrzać, do czego wykorzystywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz w ten sposób filtrują powietrze wchodzące do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalny sposób na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu w środku mieszkania jest zestawienie obu tych systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie korzyści z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny w środku mieszkania oraz dopływ świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że możemy odciąć się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma także pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.