Nieruchomości Toruń – Dom do wynajęcia

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce
Sklepy internetowe jaki wybrać
30 sierpnia, 2020
Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projektowanie ogrodów – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości

mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości

Kupujemy dom. O tym należy pamiętać.

Kupno domu dla wielu jest spełnieniem najskrytszych marzeń. Po latach mieszkania w bloku, marzy się nam ogródek w którym będziemy mogli pielęgnować ulubione kwiaty. Godzinami czytamy strony biur i agencji nieruchomości. Wybór jest ogromny. Jak w tym natłoku odszukać tę,która spełni nasze oczekiwania i nie nadwyręży naszego budżetu? Musimy zadać sobie kilka pytań.

Zastanów się co jest Ci potrzebne?

Od tego należy rozpocząć. Jeżeli Twoje dzieci mieszkają już na swoim, to duży dom może być tylko obciążeniem. Natomiast jeżeli mieszka z Tobą wiele osób, dom mający 70 metrów kwadratowych będzie za mały i odczujecie brak miejsca. Przeanalizować należy też sprawę stanowiska garażowego. W obecnych czasach jedno miejsce często okazuje się niewystarczające, a nie zawsze możemy dobudować kolejny garaż, czy powiększenie istniejącego już garażu. Przemyśleć trzeba też rozmiar działki. Za duża wymaga sporo nakładu pracy związanego z jej utrzymaniem, koszeniem trawy itd. Niewielka będzie blokować, a nie po to decydujemy się na dom. Wstępnie należy sprecyzować ogólne położenie. Nie każdemu pasują osiedla z licznymi domami, czy szeregowymi budynkami. Jeżeli szukamy czegoś bardziej ustronnego powinniśmy zdecydować się na dom na wsi – związane jest to jednak z bardziej uciążliwym dojazdem do centrum.

Stare kontra nowe

Zarówno zakup nowego budynku, jak i używanego, ma swoje plusy i minusy. Możemy sami zabrać się za budowę lub kupić nieużywany dom od pośrednika. Nowowybudowany dom pozwala nam urzeczywistnić konkretne wizje związane z zastosowaną technologią, a jednocześnie dochodzi odczucie komfortu. Wcześniej zamieszkały dom także ma swoje plusy. Najczęściej znajduje się on w rozplanowanej lokalizacji. Pozwala to dogłębnie przyjrzeć się okolicznym mieszkańcom i prowadzonym przez nich firmom. Nikt nie chciałby mieć własnego domu przy warsztacie samochodowym. Wiekowe, domy posiadają swój urok i urokliwe wnętrze. , że remont takiego budynku pochłonie sporo pieniędzy.

Więcej o lokalizacji

Położenie jest pierwszorzędne. Budynek rzadko stoi na pustkowiu. Bardzo ważna jest droga dojazdowa. Przeanalizować należy do kogo ona należy, czy jest ogólnodostępna. Wszelkie niejasności mogą powodować w późniejszym czasie niepotrzebne spięcia. Naszą uwagę powinien przykuć stan drogi. Najlepiej, gdy jest to asfalt albo przynajmniej droga utwardzona. W przypadku kupna działki pod budowę budynku trzeba sprawdzić dostępność wszystkich mediów: sieci elektroenergetycznej, sieci gazowej i wodnokanalizacyjnej. Jeżeli nie ma przyłącza, trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami.

Lokalizacja wpływa na cenę. Problem ten można omówić na przykładzie Torunia i okolicznych miejscowości. Działki pod budowę leżące na terenie miejskim są znacznie droższe niż te, które leżą poza administracyjnymi granicami. Wystarczy skonfrontować cenę domu na Stawkach czy w Czerniewicach i podobną działkę w Lubiczu, czy Wielkiej Nieszawce. Nie powinno być zdziwieniem to, że będą to rzeczywiście znaczące kwoty i w takim wypadku należy to dobrze przeanalizować.

Przyglądamy się księgom wieczystym

Jest to najważniejsza rzecz do zbadania. Jako pierwsze trzeba zbadać, czy nieruchomość nie jest zadłużona. Dane odszukamy w dziale 4. księgi wieczystej, dotyczącym hipoteki. Koniecznie trzeba przejrzeć też, kto kto ma prawa do nieruchomości. Dokładniejsze przeanalizowanie akt przed kupnem, to mniej nieścisłości i nerwów w przyszłości. Pamiętać należy także o tym że każdy dom musi być odebrany,czyli musimy uzyskać zgodę na korzystanie z niego.

To też ma znaczenie

Jeśli postanowimy kupić stojący już dom, a zwłaszcza taki, który został wybudowany dość dawno powinniśmy bardzo drobiazgowo zbadać, jak wygląda on od strony technicznej. Na początku trzeba zapoznać się z projektem budowy, bo to tam znajdziemy istotne dla nas informacje , np. o zastosowanych technologiach, materiałach itd. Stan techniczny powinien ocenić ktoś kto bardzo dobrze zna się na budowlance. Nie powinno się żałować na to środków albo mieć nadzieję, że sami dostrzeżemy, zauważymy niedociągnięcia. Najpoważniejsze są pęknięcia muru, bo mogą one świadczyć o uszkodzeniu fundamentów. Następną sprawą o której trzeba pamiętać to wilgoć i grzyb. Pozbycie się pleśni wymaga specjalistycznych preparatów i sporo kosztuje.

Sprawy związane z ogrzewaniem i ociepleniem

Dla wielu osób ważna jest też sprawa ogrzewania. To, czy działka jest podłączona do sieci gazowej może zdeterminować kwestie ogrzewania. Jeżeli takiego przyłącza nie ma, trzeba zastanowić się nad alternatywnymi metodami. Koniecznie trzeba zastanowić się nad ceną i wygodą każdej z metod. Jeśli kupiliśmy używany dom, to trzeba sprawdzić, czy czy posiada on termoizolację.

Kupno domu to ważna życiowa decyzja. Nie należy podchodzić do niej pośpiesznie, bo zdarza się, że za pośpiech przyjdzie nam dużo zapłacić. Dokładnie należy zastanowić się na tym, czego szukamy, jakie są nasze wymagania. Bardzo starannie trzeba przyglądać się wszystkim papierom związanym z budynkiem. W wypadku wcześniej zamieszkanego budynku trzeba koniecznie zweryfikować stan techniczny budynku, nie oszczędzając jednocześnie na fachowcach.

mieszkania.torun.pl

Komentarze są wyłączone.