Ocieplanie pianką PUR – uniwersalne zastosowanie

Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy a tradycyjny
21 grudnia, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do Twojego domu
26 grudnia, 2017
Ocieplanie pianką PUR drewna

Ocieplanie pianką PUR drewna

Wielu z nas chciałoby zamieszkać w domu, daje on większe poczucie prywatności. Jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że każda budowa to ogromne wyzwanie logistyczne i finansowe. Kluczowym elementem realizacji planu jest odpowiednia działka. Trudne wybory nierozerwalnie łączą się z budową domu. Projekt domu angażuje myśli na długi czas. Przeanalizować trzeba nie tylko optymalną powierzchnię, ale także plan pomieszczeń. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane, tak aby każdy domownik czuł się swobodnie. Przeanalizować należy także o położeniu ciągów komunikacyjnych w planie, dzięki temu łatwiej będzie przemieszczać się w domu. Kluczową kwestią jest też dobór właściwej metody grzewczej. Nie każda działka jest podłączona do sieci gazowej. W takim przypadku przemyśleć trzeba montaż ogrzewania węglowego lub olejowego. Wybór ten ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale też na wygodę użytkowania mieszkania.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy nie zaizolujemy właściwie ścian, dachu i fundamentów. Ciepło będzie uciekać. Znaczące straty są wynikiem niewystarczająco ocieplonego strychu. Dlatego sprawy ocieplenia nie wolno umniejszać. Sposób izolacji cieplnej domu ma znaczenie. Stosowane są różne materiały: najbardziej rozprzestrzeniony styropian czy ciesząca się coraz większą popularnością pianka poliuretanowa, zwana dla uproszczenia pianką PUR.

Wybór jest ogromny

Najczęściej stosowanym materiałem stosowanym do zabezpieczania przed utratą ciepła z domów jest styropian. Posiada on wiele zalet:jest lekki, nie obciąża konstrukcji. Jednakże nie nie jest polecany do izolacji tych elementów domu, które są łatwopalne – tyczy się to przede wszystkim części z drewna. Opcją jest wełna izolacyjna. Jest ona bardziej kosztowną opcją, ale za to cenioną przez specjalistów zajmujących się ocieplaniem. Wełna jest niepalna, perfekcyjnie izoluje przed hałasem. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak wzmocnionej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę należy zabezpieczyć przed nasiąkaniem przez wykorzystanie materiałów zabezpieczających. Opcji termoizolacji domu jest więcej. Coraz częściej fachowcy stosują piankę poliuretanową. Sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan występuje w licznych wariantach. Produkuje się z niego miedzy innymi piankę wykorzystywaną do ocieplania. Powstaje ona z połączenia dwóch składników: żywicy i utwardzacza, jakim jest izocyjanian. Oba składniki podgrzewa się i później poprzez zwiększenie ciśnienia tworzy się pianka, którą używa się do termoizolacji. Podczas natryskiwania pianka zwiększa swoją objętość i momentalnie zastyga. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która dokładnie wypełnia każdą szczelinę. Pianka idealnie przylega do prawie każdego podłoża. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Natryskiwanie pianki zajmuje niewiele czasu, jeden dzień wystarczy na ocieplenie więźby dachowej.

Ocieplanie pianką PUR – dwie wersje

Najpopularniejszy jest podział na piankę otwarto i zamknięto komórkową. Ta druga przeznaczona jest do zewnętrznej izolacji budynków. stanowi także świetnym produktem hydroizolacyjny, przez to stosowana jest do ochrony fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Jest to bardzo lekki materiał. Jego porowata struktura sprawia, że ocieplana powierzchnia oddycha. Stosuje się ją do izolacji wnętrz.

Ocieplanie pianką PUR – plusy

Pianka poliuretanowa jest niezwykle uniwersalna. Można nią zaizolować zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu. Stosowana jest jako produkt izolacyjny w budynkach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach wykorzystywanych przemysłowo. Izolacja z poliuretanu nie szkodzi alergikom. Powstała warstwa ocieplająca nie kruszy, dlatego nie jest ona zagrożeniem. Pianka PUR nie wydziela toksyn, nie szkodzi środowisku. Pianka poliuretanowa świetnie chroni przed utratą ciepła, w efekcie czego nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Następną zaletą jest wodoodporność. Pianka poliuretanowa nie nasiąka i nie odkształca się. Zastosowanie dodatkowych umocnień jest niepotrzebne, bo bardzo dobrze przywiera do drewnianych czy betonowych powierzchni. Mostki termiczne stanowią duży problem podczas ocieplania. Przez nie ucieka więcej ciepła. Zastosowanie ocieplenia metodą natryskową likwiduje ten problematyczny punkt. Poliuretan tworzy jednolitą całość dzięki czemu nie trzeba łączyć kolejnych warstw. Stwarza to możliwość ocieplenia nawet skomplikowanej więźby dachowej i to w błyskawicznym tempie. Dla porównania, ocieplenie z waty wymaga zaangażowania kilku fachowców.

Właściwa izolacja domu to inwestycja, którą należy przemyśleć i właściwie zaplanować. Przemyśleć trzeba wady i zalety każdego ze sposobów. Najczęściej stosowane produkty wykorzystywane do ochrony przed utratą ciepła od jakiegoś czasu mają poważnego konkurenta jakim jest pianka poliuretanowa. Pianka poliuretanowa jest doceniana przez specjalistów i praktyków, zauważają oni jej uniwersalność. Sporą zaletą jest też krótki czas wykonania ocieplenia. Pianka PUR sprawdza się zarówno w budownictwie mieszkalnym, ale też jako ocieplenie kurników i hal.

Ocieplanie pianką PUR – nie czekaj, spróbuj już dziś!

Wszystko o piance PUR —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.