Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Optymalizacja stron
17 września, 2020
Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Co sprawia, że warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Plusów podjęcia współpracy z biurem rachunkowym znajdzie się bardzo wiele. Rozpoczynając współdziałanie z biurem rachunkowym obok tego, że zyskuje się łączność z wykształconym profesjonalistą, to jeszcze wysokiej klasy obsługę. Choć przede wszystkim biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba dodać, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia sald i obrotów oraz segreguje i kataloguje dokumenty firmy. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym oznacza, że biuro przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad zgodnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a do tego składa deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto korzystać z usług biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe jest dość zmiennie, z tego powodu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują stałą aktualizację swojej wiedzy. Uważna obserwacja i szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą miały właściwą strukturę, potrzebne informacje i utrzymują konieczny porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty na czas i jak im pomagać w biznesie. Co więcej klienci biura rachunkowego przeważnie mają komplet informacji, a nawet ciągłą pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze pracuje w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością informuje o wprowadzonych zobowiązaniach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie biznesu.

Poprawność oraz szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie operacje finansowe przedsiębiorstwa wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z tego względu są najważniejszym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze albo dowody korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty przychodziły bez braków oraz miały prawidłową strukturę oraz wszystkie potrzebne informacje. Istotne, żeby klient dostarczał wszystkie dowody szybko, aby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim terminie.

Metoda udostępniania dokumentów księgowych do biura rachunkowego często zależy od jego działania. W niektórych miejscach niezbędne jest udostępnianie dowodów księgowych w oryginale. W innych miejscach wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty trzeba przynosić do biura , w innych wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje ochronę dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem oraz wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca ma stały dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Nowoczesne biura rachunkowe przeważnie korzystają ze specjalnych programów księgowości online. Ich fundamentalną korzyścią jest elektroniczny wgląd do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość elektroniczna umożliwia wprowadzanie wszystkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy składowane są na całkowicie zabezpieczonych serwerach. Poza tym te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a także wspomagają kontakt pomiędzy biurem rachunkowym, a klientem. Dodatkowo programy księgowości elektronicznej są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby instalujące program zwykle oferują dodatkowe szkolenia, a także całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego rodzaju programy są stale aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także dogodnościom w kwestiach oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Ponadto wiele biur rachunkowych proponuje rozbudowaną ofertę. Obok fundamentalnej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Istotnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Równie ważnym plusem jest także zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za nowościami w przepisach ani  douczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.