Jak robić nowoczesne strony internetowe

Hermes Wynajem autokarów przewozy autokarowe w kraju i za granice
Wynajem autobusów – Organizujemy wyjazd służbowy
24 września, 2018
Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Rodzinny dentysta – Esthetic Dental Clinic Toruń
29 stycznia, 2019
Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

XXI wiek to nieustanny rozkwit idei konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, nieprzerwanie rozglądają się za czymś nowym i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie świadczy o tym, żeby ta tendencja się odwróciła. Nabywanie luksusowych towarów to także, ale na pierwszym miejscu są jeszcze detergenty, jedzenie – czyli najzwyczajniej to, co jest nam potrzebne do funkcjonowania. Sporo z nas sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i dzięki temu, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Zbawieniem może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.
Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie spore grono modelowych osób, nie mających w ogóle wolnego czasu. Zakupów dokonują w hipermarkecie dwa razy w miesiącu, aby oszczędzić sobie stałego wyłażenia po potrzebne towary. W XXI wieku część sklepów poszła krok dalej i oferują takim osobom dostawę towarów do domu.

Przywołana tematyka dotyczy głównie ludzi zapracowanych, przebywających długo w miejscu pracy. Krew ich zalewa, jak muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. Tacy ludzie ochoczo wykorzystują wtedy sklep internetowy oraz hurtowo kupują upominki dla bliskich. Mając to na uwadze – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, i co widać w analizie – bardzo szeroką.

Znamy już bazowy cel stworzenia sklepu online, obecnie trzeba przemyśleć jak ów sklep ma wyglądać. Nie możemy próbować osiągnąć niemożliwego. Jeśli sklep internetowy ma Wam duże korzyści, wówczas zaczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Zbadanie silnych oraz gorszych stron, perspektyw i niebezpieczeństw to zupełna podstawa. Obejmuje to kwestię tak naszego sklepu internetowego, jak również otoczenia konkurencyjnego. Należy sprawdzić jakie statystyki generują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

Kolejna sprawa to ustalenie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Założony przez Was e-sklep możemy skierować do Nabywcy niedzielnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości dziedzin towarów, ale również dla przykładu przekonywać do sklepu głównie żeńskie grono, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Uczciwie zbadajcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Jest taka możliwość, że będziesz musiał na początek zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Pamiętajcie, że założenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, bezwzględnie winniśmy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.

Gdy wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś w zasadzie tylko dokonać zmiany w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

Bardzo ważna kwestia tyczy się produktów. Kiedy już ustalimy czy zaoferujemy coś wyspecjalizowanego, z wąskiej działki, czy też towary bardziej ogólne, wytwarzane na szeroką skalę, koncentrujemy się na odpowiednim wyselekcjonowaniu kolportera. Sumienność, punktualność i bycie godnym zaufania, to winna być grupa cech, na jaką należy zwrócić uwagę. Rzecz jasna czynnikiem kluczowym jest również stosunek jakości do ceny. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Dostawca już wybrany ? Zbliżamy się do momentu, kiedy powinniśmy zredagować unikalne opisy oferowanych przedmiotów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne ?

Zanurzamy się teraz w dziedzinę promowania. Nie zdadzą egzaminu opisy przysłane przez producentów. Jeśli chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, to wtedy trzeba skierować uwagę na zredagowanie oryginalnych opisów – przejrzyste dla potencjalnych Nabywców, lecz również usprawnione pod SEO, aby wyszukiwarka taka jak Google traktowała te opisy jako unikalne. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – wyszukiwarka oceni nas negatywnie i nie zagwarantujemy sobie satysfakcjonującej pozycji w wynikach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

Kiedy już to wszystko mamy – przyszła kolej na udostępnienie konkretnych form płatności. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez dwóch zdań winniśmy również zagwarantować Partnerom uregulowanie należności przy odbiorze oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Pomysł jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Niekiedy wystarczy nawet darmowe oprogramowanie, lecz gdy realizujemy bardzo ambitny projekt możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

Domena niekiedy jest dawana w pakiecie z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeśli nie dostaniemy takiego bonusu – to w takiej sytuacji będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego. .

W temacie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – mają one zbyt wiele barier, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Tworzenie stron

Komentarze są wyłączone.