Jak otworzyć sklep internetowy – zaufaj ekspertom

Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do Twojego domu
26 grudnia, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku
15 stycznia, 2018

XXI wiek to naturalny postęp modelu konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, wciąż poszukują nowych produktów i pragną mieć więcej i więcej. Niewiele jest argumentów na to, żeby ta tendencja się odwróciła. Zakupywanie ekskluzywnych produktów to także, ale musimy także zapewnić sobie też kosmetyki, coś do jedzenia – po prostu to, co jest nam nieodzowne do egzystencji. Dużo osób sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i dzięki temu, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Rozwiązaniem może stać się sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Sami znamy pewnie sporo takich jednostek, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Zakupy załatwiają w markecie raz na dwa tygodnie, żeby zaoszczędzić sobie nieustającego ruszania po potrzebne produkty. W dzisiejszych dniach przykładowe sieci idą zdecydowanie naprzód i gwarantują takowym dostarczenie zakupów pod drzwi.

Wyżej przywołana kwestia tyczy się szczególnie jednostek zarobionych, przebywających w nieskończoność w miejscu zatrudnienia. Robi im się źle, jak powinni udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie ochoczo wykorzystują wtedy sklep online oraz masowo kupują niespodzianki dla rodziny. Mając to na uwadze – stają się oni naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – wyjątkowo liczną.

Poznaliśmy pierwszy cel uruchomienia sklepu online, tym razem należy namyślić się jak nasz sklep ma wyglądać. Nie możemy próbować osiągnąć niemożliwego. Jeśli sklep internetowy ma Wam zagwarantować duże zyski, wtedy wychodzimy od tzw. analizy SWOT. Rozważenie mocnych oraz gorszych stron, perspektyw i zagrożeń to całkowita podstawa. Odnosi się to zarówno do Waszego nowego sklepu, jak i rywalizujących podmiotów. Musimy przeanalizować jakie liczby produkują, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

W tym momencie koniecznie będzie wybranie grupy , do której chcemy trafić. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Założony przez Was sklep online możemy skierować do Klienta uniwersalnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości kategorii produktów, lecz też przykładowo przyciągać do sklepu głównie płeć piękną, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Sumiennie sprawdźcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Być może będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Trzeba mieć świadomość, iż uruchomienie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, obligatoryjnie musimy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli Twoja firma już działa, musisz tylko nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), dodając tamże zapis o handlu w Internecie.

Następna analizowana kwestia tyczy się produktów. Gdy już ustalimy czy zaoferujemy coś branżowego, z wąskiej działki, czy też towary uniwersalne, wytwarzane na dużą skalę, koncentrujemy się na starannym wyborze kolportera. Rzetelność, punktualność i zaufanie, to powinna być grupa cech, na jaką wypada zwrócić uwagę. Rzecz jasna ważny dla nas będzie też uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Masz już dostawcę? W kolejnym kroku należy zadbać o opisy oferowanych przedmiotów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne?

Wchodzimy w tym momencie w kwestię promowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to w takiej sytuacji powinniśmy postawić na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – chwytliwe dla potencjalnych Nabywców, lecz też zoptymalizowane pod SEO, żeby wyszukiwarka taka jak Google oceniła naszą jakość pozytywnie. W przypadku skopiowanych treści – nasza wyrocznia oceni nas negatywnie i nie zagwarantujemy sobie satysfakcjonującej lokaty w wynikach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – przyszła kolej na zapewnienie Klientom określonych form płatności. Do popularnych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno trzeba też zapewnić Odbiorcom uregulowanie należności przy odbiorze oraz z góry. Istotnym jest, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

Sklep internetowy – kwestie techniczne

Idea jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy naszkicowany plan działania oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. Czasem wystarczy nawet bezpłatny software, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena może być zapewniana w pakiecie z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli tak nie jest – to w takiej sytuacji będzie trzeba takową zakupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W przypadku hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – narzucają one nam multum barier, hamujących rozwój naszego projektu.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.