Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna
21 września, 2020
Termos turystyczny – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Jaką metodą wybielać zęby, żeby osiągnąć satysfakcjonujący rezultat?

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi sposobami od stomatologa jest uznawane za główny ze efektywnych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę sposobu, da się szybko odzyskać biel zębów widoczniejszą o parę tonów. Z reguły wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, wynikających ze stosowania na przykład barwiącej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do głównie wymienianych należą soki, kawa czy różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było usuwanie skutków zjadania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółty kolor. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe zabiegi wybielania u dentysty, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Najsilniejsze, fachowe wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich zaprojektowanymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania zapewnia wspaniałe efekty już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, gwarantująca zadowalające oraz trwałe rezultaty już po pierwszym zabiegu naświetlania. Obok tego taki rodzaj zabiegu usuwa do 98% bakterii gromadzących się w jamie ustnej oraz minimalizuje stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga utwardzanie kompozytów i wypełnień dentystycznych. Dlatego wybielanie zębów, choć najbardziej oczekiwane, nie jest wyłącznym dodatnim skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, obracającym się o 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Poza tym także moc lampy może zostać dostosowana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie światła może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej technik wybielania

Większość ludzi marzy o cudownym oraz zupełnie białym uzębieniu. Z tego względu wszędzie dostępne są różne sposoby wybielania, na jakie można się zdecydować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście ogólnodostępne wybielające pasty . Dość nieźle usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski oraz wybielające żele do nakładania w domu. Można je nabyć na przykład w sklepach lub w aptece, jednak zwykle jest to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Zwłaszcza w obszarze między nimi.

Nie każdy ma świadomość, że niezłym sposobem przywracania bieli zębów jest profesjonalne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym np. zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje wybielenie zębów. Następnym sposobem dostępnym u stomatologa są też specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dobrane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki w domu oraz korzysta z nich zgodnie z ustaleniami dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, żeby wybielanie było skuteczne oraz całkowicie bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania jest konsultacja z dentystą. Już teraz mamy świadomość, że wszystkie domowe metody, choć na pierwszy rzut oka dają efekt, w rzeczywistości psują szkliwo oraz łatwo podrażniają dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy oceni, która metoda wśród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto oceni zdrowie jamy ustnej oraz podpowie, czy przed zabiegiem wybielania potrzebne jest najpierw ich leczenie.

Bez względu na metody wybielania , należy upewnić się, żeby były one z zaufanych źródeł. Szeroko dostępne nakładki albo żele wybielające lepiej nabyć w zaufanych punktach lub z polecenia stomatologa. Niezwykłe promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej wybrać fachowe wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Tym sposobem mamy gwarancję, że stomatolog wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Kiedy zobaczysz rezultaty wybielania ?

Warto wspomnieć, że wybielanie nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą da prędki rezultat, jednak należy mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Z reguły zaraz po zabiegu wybielania należy również przenieść się na tzw. białą dietę, żeby nie popsuć osiągniętego rezultatu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie trwały.

Kiedy wybielanie zębów może nie zadziałać?

W jakich przypadkach wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień wynikających z diety odsłania naturalny odcień zębów, które czasem nie są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. z powodu stosowanych leków albo w wypadku martwych zębów. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli środkami wybielającymi z drogerii, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w gabinecie stomatologicznym.

Co robić, kiedy wybielanie zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku proponujemy inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Skutecznym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Obok tego, że możemy wybrać ich kolor według chęci pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać też drobnej poprawy kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Dlatego też trzeba przed zabiegiem wybielania skontaktować się z dentystą, żeby stwierdził, która metoda będzie skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Komentarze są wyłączone.