Klinika stomatologiczna Toruń

Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozwoju technologii i technik używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest właściwie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które usuwają przebarwienia i poprawiają kształt zębów, a także wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość zobaczenia efektu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów stomatologicznych wiąże się długim czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze rezultaty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a do tego pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania w klinice dentystycznej jest całkiem wygodny i nie zabiera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć również za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się na powierzchnię zębów. Licówkami da się ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako sposób poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.