Klinika stomatologiczna Toruń

Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozrostu technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technik, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Nie tak dawno na końcowy rezultat należało czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi połączyć się z kością, co wymaga czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze efekty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a przy okazji pozbywa się do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy oraz nie pożera dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez trudu regulować siłę światła oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć również za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na zęby. Pod licówkami można schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.