Stomatologia estetyczna Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie dachu i poddasza
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas z zazdrością zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie internetowych selfie warto dbać o wygląd swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub papierosy mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w odpowiedniej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu mają wpływ też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na bardzo wysokim poziomie i pozwala nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna proponuje duży wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, specjalista sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta tworzy najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie stomatolog wie, które elementy szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu będziemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po piękne zęby jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z kilku składników. Kosztują od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- rodzaje wybielania zębów

Zaawansowany poziom technologii dentystyki estetycznej pozwala nie tylko wyprostować krzywe zęby. Wszyscy chcemy o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje kilka sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Poniżej najpopularniejsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Zabieg wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Kolejnym sposobem na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów stomatologicznych razem z zaleceniami co do użycia od profesjonalisty. Zazwyczaj nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg wybielania u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie polecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są wybielone i wypolerowane, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.