Stomatologia estetyczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs na pojazdy uprzywilejowane
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozwoju tecjnologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od ręki w ciągu jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które eliminują przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na ostateczny rezultat należało czekać aż do końca leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu działań dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można zastosować mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w formie przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym pośród protez, cały zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych łączy się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zrosnąć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wspaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant dentystyczny całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy zapewnia o wiele widoczniejsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a do tego usuwa do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy oraz nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie światła oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć też za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na zęby. Licówkami można ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny

Komentarze są wyłączone.