Pomoc adwokata – nowe i stare długi

kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty
Dochodzenie odszkodowań – warto wybrać kancelarię adwokacką
30 kwietnia, 2017
dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Oprawa muzyczna wesel – DJ, konferansjer i wodzirej
5 maja, 2017

Pomoc adwokata – nowe i stare długi

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

Jak wygląda „ściąganie” długów przez firmy windykacyjne?

Znaczna ilość placówek „ściągających” długi jest kierowana przez osoby, które przebyły studia z prawa, jednakże nie posiadają aplikacji. Dlatego mają strzępkową wiedzę z obszaru prawa cywilnego. Zdobywanie różnego rodzaju wierzytelności wymaga poważniejszego poświęcenia oraz umiejętności, którego w ogóle nie możemy pozyskać za pomocą innych środków, jak w czasie praktyk w kancelarii u wyuczonych kolegów po fachu. Tutaj niezbędny jest adwokat, który niewątpliwie będzie rozumiał, które czynności warto jest przedsięwziąć. Instytucje windykacyjne chętnie nie zabierają minimalnej „przedpłaty” oraz umawiają się przede wszystkim na odsetek od zainkasowanego długu. Zazwyczaj jest to od około 20% do plus minus 50% całej kwoty. To z pewnością fakty odnoszące się do Nabywców. Oni w zasadzie nie muszą faktycznie niczego robić, poza wyczekiwaniem na zapłacenie części wierzytelności przez prezentowaną spółkę. Zaś co w niniejszym okresie dzieje się z trasatem?

Wezwanie do zapłaty, czyli niekończące się listy, e-maile i telefony

Należy w tymże miejscu rozróżnić dwie sprawy: kiedy jakakolwiek osoba zaledwie co stała się wierzycielem oraz długi przedawnione, jakich wcale nie należy uiszczać. Jeśli chodzi o świeże wierzytelności, to trasat musi obowiązkowo opłacić niespłacone zobowiązania pod rygorem rozprawy sądowej, opublikowania wyroku, zarekwirowania majątku poprzez komornika i w konsekwencji sfinansowania dużo większej sumy aniżeli źródłowa. W drugiej sytuacji w zasadzie nie musimy spłacać zadłużenia – taką instrukcję dostaniemy od dowolnego prawnika. Niestety część spółek windykacyjnych nie pyta już o uregulowanie takiego długu, lecz niepokoi wierzycieli złymi konsekwencjami ich niezapłacenia. Dokonują tego za pomocą listów, jakie non stop wpadają do skrzynki na korespondencję, co najmniej kilkunastu informacji e-mail i agresywnych kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Nierzadko listy są wyrażone w taki sposób, ażeby trasat wpadł na to, iż rzeczywiście musi coś opłacić. Sporo w nich nieczytelnych dla „normalnego zjadacza chleba” zdań typu „fundusz niestandaryzowany” i „fundusz sekurytyzacyjny”. Co faktycznie w tej sytuacji należy zrobić?

Tylko aktualne długi musimy spłacać

Wtedy musimy otrzymać pozew o spłacenie należności z sądu (jeżeli długu niedawno nie zapłaciliśmy). W żadnym przypadku decyzji z sądu nie można zaniedbywać, ponieważ po jakimś czasie (uprawomocnienie) posiada ono moc egzekucyjną. Kiedy informacje objęte w pozwie są fałszywe lub dodano do pozwu fałszywe dowody – tym bardziej należy odpowiedzieć. Trasat ma uzasadnienie, żeby się bronić, m. in. gdy doszło do przeterminowania wierzytelności. W niniejszej okoliczności należałoby skorzystać z pomocy prawnej lub udać się do wyszukanej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, która wyklaruje nam, które czynności będą najodpowiedniejsze. Cesjonariusz, jaki dochodzi własnych należności, posiada obowiązek ująć w sądzie dowody, np. odnotowany mandat za jazdę komunikacją miejską bez biletu.

Jak się zachować, kiedy długi są przedawnione?

Instytucje ściągające długi nie posiadają absolutnie żadnych pozwoleń. Posiada je trybunał, egzekutor, adwokat – jednakże nie instytucja zajmująca się inkasowaniem nieważnych zadłużeń. Jeśli więc przyjęliśmy zalecenie do zapłaty od opisanego podmiotu, nie można robić owych czynności:

1. Absolutnie nie możemy reagować na powiadomienia, e-maile i odbierać telefonu, bowiem będzie to równoważne z funkcjonowaniem wierzytelności (którego wcale nie powinniśmy spłacać)

2. W przypadku kiedy zaprezentowana spółka kontaktuje się telefonicznie, powinniśmy koniecznie wiedzieć, iż pełna rozmowa będzie zapisana – zaś to czasami może tylko wpłynąć na naszą niekorzyść. Absolutnie nie dawajmy się nagrywać, po prostu nie wchodźmy w żadne rozprawy z windykatorami pracującymi w BOK. Zwyczajnie odrzućmy połączenie, w szczególności jeśli nie uwidacznia się nam numer telefonu.

3. Krótko mówiąc nie dajmy się tyranizować! W przypadku nieaktualnych długów nigdy nie piszmy pism odwoławczych, próśb pokrywania długu w składkach ratalnych, propozycji przedłużenia momentu wypłaty długu itd. Krótko mówiąc nie dajmy się również nabrać na proces pojednawczy, czyli „promocje” i „rabaty” tyczące się nieistniejących zadłużeń.

4. Absolutnie nie płaćmy jakiejkolwiek kwoty na rachunek rozliczeniowy spółki windykacyjnej, nawet kilku złotych. Ponieważ wtedy wystartuje cała machina pozyskiwania zadłużeń. Uiszczenie nawet bardzo małej kwoty jest tożsame z tym, że dług potwierdzamy.

5. W przypadku kiedy odebraliśmy niezrozumiałe zaświadczenie, zwróćmy się do adwokata, który wyklaruje nam szczegółowe jego komponenty.

Powinniśmy także pamiętać o tym, iż długi przedawnione możemy spłacić dobrowolnie. Środki pieniężne nie znajdą się tymczasem na rachunku bankowym autentycznego pożyczkodawcy, ale jednostki, która ten dług w późniejszym terminie kupiła. Trzeba w owym przypadku zadać sobie fundamentalne pytanie: czy to się opłaca? Spłacenie pierwotnemu pożyczkodawcy przestarzałego długu posiada sens, lecz płacenie instytucjom, jakie od siebie wzajemnie zakupują zadłużenia i liczą na gwałtowny rezultat – pewnie nie. Zwłaszcza, iż spora liczba dopuszcza się pogwałcenia polskiego prawa.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy materiał i planujesz obejrzeć, jak prezentuje się profesjonalna strona internetowa adwokata, możesz kliknąć w tym miejscu – www.adwokat-bydgoszcz.eu

Komentarze są wyłączone.