Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

adwokat toruń zrzeczenie się spadku podstawy dziedziczenia
Opodatkowanie spadku – porady prawnika
19 kwietnia, 2017
wynajem telebimów cena telebim wynajem telebim
Telebimy na koncerty, eventy i konferencje
21 kwietnia, 2017

Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

Jak rodzić sobie z niepłaceniem alimentów przez byłego męża?

Jeżeli od około pięciu miesięcy na koncie w ogóle nie zostały uwzględnione alimenty na niepełnoletnie dziecko, powinniśmy przedsięwziąć konkretne kroki, by je odebrać. Niestety nierzadko rozmaite sprawy innych ludzi uwidoczniają jak jest to długotrwałe i ile możemy zarazem stracić nerwów. W wypadku przychylenia się do „układu” fundusze muszą zawsze przychodzić planowo. Tymczasem w wypadku orzeczenia sądu – nie za każdym razem tak się to odbywa. W krótkim czasie po orzeczeniu wyroku byli partnerzy najczęściej nie zamierzają ze sobą rozmawiać, oraz bywa jeszcze tak, iż któreś z nich zmienia adres, np. przeprowadza się za granicę. Odczuwają to bardzo oboje oraz małe dziecko, jakie musi koniecznie mieć umożliwione odpowiednie warunki życia. Alimenty bynajmniej nie są „zbytkiem”, przy użyciu którego wolno zaspokajać subiektywne zachcianki. Są przekazane jedynie dla dziecka. To niepełnoletnie dziecko jest faktycznym odbiorcą tychże środków finansowych nawet wtedy, jeżeli osobiście nimi nie włada. W jaki sposób coś wskórać w sytuacji, gdy przez dwa miesiące zostało zaksięgowanych parę groszy z racji alimentów na dziecko?

Na wstępie należy omówić to z drugim rodzicem, nawet jeśli jest to niebywale nieprzyjemne. Objaśnienie motywacji na samym początku wprowadza szansę obrania dalszej strategii. Jeżeli to wcale nie daje żadnych rezultatów, spotykamy się z przemocą bądź ciszą, możemy wynająć doświadczonego adwokata, jaki zainteresuje się uciążliwą dla nas sprawą od początku do końca. Musi to być zaufana osoba, zatem taka która będzie się często udzielać, będzie pomagać w każdej chwili i objaśni wszelkie wieloznaczności prawne.

W jakiej sytuacji można skontaktować się z komornikiem?

Jesteśmy w stanie nieskrępowanie wybrać komornika, u jakiego zostawimy zawiadomienie. Najlepiej kierować się umiejscowieniem biura oraz sumą petentów, jakich wykonawca musi obowiązkowo obsłużyć w swoim „rewirze”. O drobiazgi mamy możliwość zapytać swego prawnika, który stwierdzi, jakie pracownie będą potrafiły owocnie podjąć się zajęcia dóbr… oraz są nieopodal wierzyciela. Trzeba wprowadzić wszystkie wiadomości, jakie posiadamy o poprzednim mężu – numery rachunków bankowych, polisy na życie, obligacje, adres zamieszkania, PESEL i dane na temat zajmowanych nieruchomości. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli wiemy, że dłużnik posiada jakiś majątek (częstokroć ten zaciekle ukrywany), musimy wszystko powiedzieć komornikowi.

Nieefektywna egzekucja nie jest jednoznaczna z tym, iż nie posiadamy obecnie żadnych perspektyw na odebranie należnych środków finansowych. W sytuacji, kiedy dotrzymujemy wymagania dochodowe, jesteśmy w stanie zabiegać o fundusze z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieskuteczna to innymi słowy nieodebranie alimentów na syna przez czas dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą rozpoczęte konieczne działania wobec wierzyciela. Przede wszystkim wierzyciel będzie poproszony na potrzeby wyjaśnienia sprawy. Musi koniecznie skrupulatnie przedstawić swoją sytuację życiową oraz zawodową, np. podstawy niewysyłania alimentów. Ponadto będzie od niego wymagane dostarczenie oświadczenia majątkowego.

W sytuacji, kiedy były partner nie posiada pracy lub nadaremnie poszukuje miejsca pracy, musi koniecznie zarejestrować się jako osoba bezrobotna w Urzędzie Pracy. Musi dodatkowo przyjąć ofertę pracy zarobkowej, bo w innych okolicznościach będzie uznany za „uciekającego od zobowiązania alimentacyjnego”. Jeśli utrzymuje firmę, jaka nie zapewnia żadnych dochodów, również musi się zarejestrować, aczkolwiek w takim przypadku jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli były mąż spełnia wszystkie zaprezentowane czynności (inaczej mówiąc „współdziała”), w zasadzie nie możemy nic więcej zrobić. Nawet, jeżeli funduszy ciągle nie ma. Właściwe operacje przeprowadza się wtedy, jeśli przez minione 6 miesięcy nie uregulował on więcej niż połowę alimentów.

W jakich sytuacjach dłużnik jest ścigany?

Jeżeli były mąż nieprzerwanie uchyla się od spłacania alimentów na niepełnoletnie dziecko, w końcu jest dłużnikiem ścigany przez organy państwowe. W niniejszej sytuacji powinniśmy dostarczyć kwestionariusz o ściganie za przekroczenie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi w tym miejscu po prostu o „nieustanną niealimentację”, inaczej mówiąc okoliczności, gdzie były małżonek absolutnie nie planuje płacić, alimentów, bo „po prostu nie” i w ogóle nie ma zarazem najmniejszych rzeczowych kontrargumentów (szczegóły musi obowiązkowo przedstawić nam nasz prawnik). Ewentualnie możemy złożyć podanie do starosty, aby zablokowano prawo jazdy takiemu „przestępcy” oraz zapisano go do rejestru dłużników. Nie będzie mógł wziąć żadnego kredytu z banku, oprócz rozpowszechnionych pożyczek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeżeli dokładnie wiemy, że dłużnik z pewnością posiadał kapitał, natomiast przeznaczył go któremukolwiek członkowi rodziny, w takich okolicznościach jesteśmy w stanie wnieść odpowiedni pozew: skargę pauliańską (o której traktuje prawo cywilne) lub oznajmienie o popełnieniu oszustwa, jakie ma na celu utrudnić zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Możemy poza tym wnosić o „alimenty od rodziców byłego męża”, w przypadku kiedy on nie jest ani trochę w stanie ich spłacać.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się więcej, wejdź w link po prawej stronie – Prawnik Toruń

Komentarze są wyłączone.