Pranik do rozwodu

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Praca w biurze rachunkowym
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie zbędnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co właściwie będzie toczyło się na sali rozpraw? Oraz czy sędzia zadaje jedynie przykre zapytania? Jakim sposobem przyszykować się do rozprawy, żeby otrzymać rozwód? Zacznijmy od tego, iż obecnie sprawy w temacie rozwodów nie są niczym osobliwym. Sporo ludzi z czasem stwierdza swój błąd, który popełnili w kwestii wyboru partnera. W szeregu przypadków małżonek zdradza, nadużywa napojów wysokoprocentowych bądź innych środków odurzających czy pastwi się psychicznie. W niniejszej okoliczności każdy spośród nas ma uzasadnienie, aby zdeponować pozew o rozwód i oczekiwać pożądanego wyroku trybunału. Czyhanie na korytarzu w sądzie na rozpoczęcie postępowania prawdopodobnie jest nadzwyczaj stresujące. W ogóle nie ma się jednak czego bać. Trzeba mieć minimalną wiedzę w temacie tego, kto i o co będzie właśnie na niej pytał. Jeżeli czujemy, iż samodzielnie właściwie nie damy sobie rady, możemy wtedy udać się do adwokata rozwodowego, który w pierwszej kolejności pomoże nam uzbierać kompletne konieczne dokumenty.

Sprawę rozwodową realizuje najczęściej trzech sędziów, z czego siedzący w środku jest sędzią prowadzącym, natomiast dwaj po bokach – to sędziowie ławnicy. Proces będzie toczyło się bez współudziału publiczności, więc z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, małżonków i pełnomocników nikogo ponadto w ogóle nie powinno być podczas tego wydarzenia. Nie musimy się zatem martwić, że znajoma z pracy dowie się nazbyt dużo o naszym związku lub o tym, co właściwie dzieje się z naszymi dziećmi. Następnymi stopniami postępowania są: odpytywanie małżonków, przesłuchiwanie obserwatorów zdarzeń, przesłuchanie partnerów i definitywnie – wydanie wyroku.

O co sąd pyta podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia zwyczajowo rozpoczyna od zadawania całościowych pytań. Czy małżonkowie prowadzą wspólnie gospodarstwo domowe? (jeśli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (i czy osiągnęły pełnoletność, kto aktualnie pełni nad nimi opiekę, jeżeli matki bądź ojca w owym gospodarstwie nie ma); czy uprzednio toczyły się wobec któregokolwiek spośród małżonków sprawy rodzinne? Oraz czy istnieje w ogóle jakaś perspektywa na zachowanie związku małżeńskiego? Po owych pytaniach sędzia przechodzi do wysłuchania najbliższych. Potrafi to zrealizować na pierwszej rozprawie lub dopiero na nowej. Na początku przepytywani są przyjaciele strony powodowej, natomiast potem – strony pozwanej. Od ilości obserwatorów zdarzeń zależy suma rozpraw, natomiast każdy z małżonków ma możliwość pytać o konkrety. Jeśli zainteresowani będą już przesłuchani, wtedy sędzia przechodzi do przesłuchania współmałżonków. Mają sposobność oni opisać swój stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co właściwie ogłosił któryś ze świadków lub sam współmałżonek.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na tym dobro dziecka, przede wszystkim małoletniego
  • Stałoby to w niezgodności z dyrektywami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie wyłącznie odpowiedzialny partner, np. ten który dokonał niewierności (drugi małżonek jest zobowiązany zaprezentować akceptację na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W wielu sprawach potrafi pomóc nam adwokat, przede wszystkim jeżeli planujemy, aby sędzia stwierdził winę jakiejś ze stron za upadek związku małżeńskiego. Możemy się też do niego udać wtedy, kiedy: strony posiadały wspólny kapitał, natomiast jedno spośród nich prowadzi działalność gospodarczą w stadium niewypłacalności; zamierzamy, ażeby zostały orzeczone alimenty na drugiego małżonka lub na niedorosłe dzieci; planujemy mieć całkowitą zwierzchność rodzicielską lub planujemy drugiej stronie ograniczyć związki z dzieckiem; sytuacja potrzebuje zasądzenia sposobu korzystania ze wspólnego lokalu, jego rozdziału lub przyznaniu go jednemu spośród partnerów; należy zawyrokować rozkład kompletnego kapitału. Adwokat potrafi nas wesprzec nie wyłącznie w okoliczności rozwodu, wręcz przeciwnie – również w czasie separacji. Należy nadmienić, iż rozwód i separacją charakteryzują dwie różnorakie sprawy, jakie wprawdzie są podobne, lecz różnią się skutkami. Wyrok trybunału o rozwodzie wpływa na to, iż małżeństwo przestaje egzystować. W przypadku separacji związek cały czas działa formalnie. Osoby, jakie zdecydowały się na separację, z jakiś powodów wcale nie zamierzają zdecydować się na rozwód, np. jeżeli są religijne lub posiadają na wychowaniu małoletnie dzieci. Występuje również coś takiego, jak separacja faktyczna, w jakiej mąż i żona żyją osobno, mianowicie nie zamieszkują tego samego lokum.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Obligatoryjnie trzeba trzymać przy sobie wszystkie ślady obciążające przeciwną stronę, jeżeli zależy nam na orzeczeniu jedynej winy. Mogą to być kawałki zdjęć, wiadomości z telefonu, wiadomości elektroniczne czy filmy. Trzeba dowieść, iż małżonek, np. dokonał zdrady bądź dalej nadużywa napojów wysokoprocentowych. Jeżeli staniemy przed trybunałem nie posiadając jakichś dowodów w niniejszej sytuacji (albo nie posiadając obserwatorów zdarzeń) uzyskanie rozwodu potrafi trwać nadzwyczaj powoli. Rozstrzygnięcie trybunału będzie bazowało na wysłuchaniu małżonków oraz świadków wydarzeń. Jeżeli potrzebujesz solidnego prawnika, to kliknij w ów odnośnik – Adwokat rozwodowy

Komentarze są wyłączone.