Kruszywa – rodzaje i zastosowanie

dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Oprawa muzyczna wesel – DJ, konferansjer i wodzirej
5 maja, 2017
Marketing internetowy - zwiększ swoje szanse w Internecie
Marketing internetowy – pierwsze kroki
12 czerwca, 2017
Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Przedsiębiorstwo ProKrusz specjalizuje się w sprzedaży i transporcie kruszyw do budowy dróg, jak i kruszyw budowlanych. W naszym katalogu oferujemy wysokiej jakości kruszywa, materiały naturalne, jak i kamienie drogowe. Materiały pochodzące z naszych źródeł oferowane są przede wszystkim zakładom prefabrykacji betonowej, wytwórcom kostki brukowej jak i producentom mas bitumicznych. Ponadto kruszywa proponowane są także klientom indywidualnym. Wszyscy mogą skorzystać z naszej szerokiej palety wyrobów.

Co można odkryć w ofercie firmy ProKrusz?

Podstawową rodziną proponowanych przez nas produktów są kruszywa drogowe. Jak sama nazwa wskazuje kruszywa drogowe stosowane są w budownictwie drogowym. Stosuje się je do wzmacniania dróg, utwardzania podjazdów, realizowania podbudowy drogowej, a także do układania warstw wiążących. Kruszywa drogowe muszą wypełniać określone standardy, powiązane najczęściej z ich odpornością, jak i czynnikiem ścierania. W końcu są one podstawowym składnikiem konstrukcji ulic i autostrad. Surowce drogowe, oprócz wypunktowanych wyżej właściwości, muszą się także odznaczać wytrzymałością na niestabilne warunki atmosferyczne, co jest bardzo istotne w naszym klimacie. Przy wykorzystaniu odpowiedniej jakości kruszywa niestabilne temperatury nie wpłyną negatywnie na wytrzymałość powierzchni drogowej. W zasobach naszego przedsiębiorstwa znajdziecie następujące gatunki kruszyw drogowych:

 • Piasek łamany 0/2 i 0/4 – jest to kruszywo granulowane powstałe w wyniku przekruszenia tłucznia w granulatorze (drugie kruszenie produktu skalnego). Sprzedajemy piasek łamany o dwóch rozmiarach (0/2 i 0/4). Piasek łamany jest przeważnie używany do tworzenia betonu i mas bitumicznych;
 • Grys 2/8 i 8/16 – grys jest kruszywem łamanym o urozmaiconej grubości ziaren (od 2 do 20 mm). Tworzy się po skruszeniu tłucznia w granulatorze. Grys to surowiec używany zarówno w przemyśle drogowym, oraz w ogrodnictwie jako produkt ozdobny.
 • Kliniec 4/31 – kliniec to głaz łamany o zróżnicowanych frakcjach. Kliniec jest materiałem powstałym z pierwszego rozdrabniania. Jako fundamentalne kruszywo drogowe stosowane jest do wzmacniania nawierzchni.
 • Tłuczeń 31/63 – kruszywo łamane popularnie wykorzystywane w przemyśle drogowym produkowane z skały. Tłuczeń cechuje się szorstką powierzchnią i kształtem sześcianu. Przeznaczany jest do produkcji powierzchni drogowych i kolejowych.

Drugą rodziną oferowanych przez naszą firmę surowców są kruszywa budowlane. Jako, że wykorzystuje się je do stawiania budynków lokalowych, jak i obiektów przemysłowych, niezwykle istotne jest aby kruszywa budowlane były wytrzymałe na ściskanie, wycieranie i uszkodzenia wtórne. W końcu mają one zagwarantować wytrzymałość struktury obiektu. Kruszywa budowlane dostarczane przez ProKrusz spełniają jakiekolwiek normy bezpieczeństwa. Oto najpopularniejsze kruszywa budowlane, zawarte w naszej bogatej ofercie:

 • Piasek zwykły kopany ze ściany – piasek to luźna skała osadowa składającą się głównie z kwarcu. Wielkość ziaren tego kruszywa sięga od 0, 05 do 2 mm. Służy do produkcji betonu i komponentów stosowanych w budownictwie.
 • Żwir – sprzedajemy żwir o takich rozmiarach: 2/8, 8/16, 16/32. Żwir, porównywalnie jak piasek wykorzystywany jest do fabrykacji betonu i półfabrykatów budowlanych. Jest to kruszywo naturalne występujące na masową skalę na terenie naszego kraju.

Następną rodziną kruszyw są kruszywa naturalne. Kruszywa naturalne to produkty mineralne rozdrobnione w efekcie degradacji skał lub przy użyciu mechanicznych technologii kruszenia. Występują na masową skalę w naturze. Kruszywa naturalne stosowane są w sektorze budowlanym i drogowym. ProKrusz stworzył dla Was niepowtarzalną ofertę kruszyw naturalnych:

 • Dolomit – skała osadowa typu węglanowego. Stosuje się go do fabrykacji specjalistycznego cementu, w przemyśle ceramicznym, jak i do produkcji produktów ogniotrwałych.
 • Wapień – w przyrodzie skała typu osadowego ukształtowana głównie z węglanu wapnia, przede wszystkim w postaci kalcytu. Jako materiał występujący w naturze jest niezmiernie prosty w obróbce, co sprawia, że jest bardzo popularny jako materiał budowlany.
 • Granit – granit jest głębinową skałą kwaśną o szarym, albo czerwonym zabarwieniu (zależnie od środowiska egzystowania). Wykorzystywany jest jako kamień budowlany i ozdobny.
 • Gnejs – kamień metamorficzny o niepowtarzalnym wyglądzie. To kruszywo stosowane jest jako materiał drogowy i wykończeniowy.
 • Bazalt – skała lita o niezwykle ciekawej budowie. Cechą szczególną bazaltu jest odrębność słupowa. Jako kruszywo budowlane odznacza się dużą wytrzymałością na kwasy kwasy uszkodzenia mechaniczne.

Kruszywa, zarówno te stworzone przez naturę jak i syntetyczne służą ludziom od bardzo dawna. Kruszywa używane są do budowania autostrad, domów, do dekoracji ogrodu, jak i do wyrobu produktów ceramicznych. Przedsiębiorstwo ProKrusz, jako fachowy dostawca kruszywa drogowego, kruszywa budowlanego i kruszywa dekoracyjnego zapewnia wysoką jakość własnych produktów. Od kilkunastu lat dostarczamy produkty wielu przedsiębiorcom ciesząc się nieprzerwanie pozytywną reputacją. Nasze usługi koncentrują się się nie tylko wokół sprzedaży kruszywa, ale również na transporcie. Dostarczamy nasze wyroby na obszarze Polski, bez względu na wielkość zleceń. Troszczymy się o zadowolenie naszych Klientów i długodystansowe relacje z partnerami handlowymi. Stawiamy na szybkość i profesjonalizm. Dostarczamy wysokiej jakości kruszywa urzeczywistniające wszelkie normy. Zobacz już dziś, że ProKrusz to kruszywa pierwszej klasy!

Odwiedź naszą stonę klikając w ten link: kruszywa Warszawa

Komentarze są wyłączone.