Malowanie bawialni i sal zabaw

Kupujesz dom - co trzeba wiedzieć?
Chcesz kupić dom? Sprawdź najważniejsze kwestie
23 listopada, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
11 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Dzieci uwielbiają zabawę. Dzięki przeróżnym grom nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to ciekawy patent na spędzenie popołudnia. Są one doskonałym zamiennikiem huśtawek w parku, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także miejsca, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy zaprojektować ciekawe miejsce zabaw dla milusińskich, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór barw oraz motywów wykorzystanych w salach zabaw. Ściany można dodatkowo upiększyć za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor znaczy wiele

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel jest idealnym balansem, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Barwy w otoczeniu malucha są jeszcze istotniejsze. Mogą one stymulować rozwój szkraba: pobudzać ciekawość i pomagać w zasypianiu. Dlatego tak istotny jest właściwy wybór barw i zachowanie harmonii między nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich barw używa maluch gdy maluje albo rysuje, najczęściej obrazuje jego odczuwanie emocji. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – postaci z bajek kontra zwierzątka

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Inspirujące murale najczęściej spotykane są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie urozmaicenia inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Jest w czym wybierać. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Dobrym pomysłem na aranżację bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim muralom nie tylko upiększymy ściany, ale też pobudzimy kreatywność dziecka. Rysunki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto dostosować do wieku maluchów, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Gdy wybierzemy jako temat przewodni muralu przykładowo: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – wybór farby ma znaczenie

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Dotyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Jakość powinna być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby wodorozcieńczalne. Na uwadze musimy mieć to, iż pośród maluchów są także uczuleniowcy. Dlatego tak istotny jest wybór nietoksycznych substancji.

Zalety

Wykorzystanie muralu jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal dla dzieci to trafiony pomysł na zaistnienie pośród innych tego typu miejsc, a teraz ma to duże znacznie. Dzieci zapamiętają ciekawe motywy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy zakamuflować jej mankamenty. Dobrze wykonany mural, odpowiednio wkomponowany w całość przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi zachęca do skorzystania ze swoich usług. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek ważne jest też na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni przez artystę —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.