Kursy pływania dla niemowląt

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Rodzinny dentysta – Esthetic Dental Clinic Toruń
29 stycznia, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień
15 lutego, 2019

Kursy pływania dla niemowląt

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także doskonała możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. ze względu na to zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych pociech, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich pozytywnym przeżyciem. Jest to też idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc odpowiednio dostosowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą ogromny stres, zarówno dla rodzica jak i szkraba. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Szkraby różnie reagują podczas pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy szkrab musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu był zadowolony. Basen jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i świetnie się bawią, poza tym mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się podczas wypoczynku wskoczyć do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też uratować komuś życie, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą z ochotą z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń oraz koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze instruktora, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.