Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

Adwokat Toruń kancelaria adwokacka alimenty na dziecko
Obowiązek alimentacyjny – wynajmij skutecznego adwokata
8 kwietnia, 2017
agencja reklamowa toruń projektowanie grafiki projektowanie logo toruń
Dobra strona internetowa jest wizytówką firmy
12 kwietnia, 2017

Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj

dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż najfajniejsze imprezy to te, które mówiąc w skrócie nie są przygotowane w każdym najdrobniejszym szczególe – więc sporo rzeczy najzwyczajniej w świecie odbywa się swobodnie. Czasami jest tak, że im bardziej jesteśmy negatywnie nastawieni i nie chce nam się wyruszać do przyjaciół, to impreza jest tym bardziej ciekawa. Natomiast w przypadku kiedy wszystko staramy się zaplanować tydzień wcześniej (dziewczyny fundują sobie czasami fajne ubrania z takiej okazji oraz dopasowują makijaż), wtedy zabawa okazuje się bardzo nudna i zamierzamy bezzwłocznie się z niej zmyć. Osoba, która jest realizatorem w zasadzie nie może całkiem przewidzieć wszelkich zdarzeń, może jedynie zaproponować pewne ramy, np. iż o północy w trakcie Sylwestra wszyscy uczestnicy będą popijać szampana przed domem oraz spoglądać na sztuczne ognie. Jego priorytetowym przeznaczeniem jest jednak to, aby niczego przybyłym gościom absolutnie nie zabrakło. Trafnym konceptem jest zorganizowanie gustownej oprawy muzycznej, przykładowo na dyskotece będzie brzmiał kultowy DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Przygotowanie imprezy w ogóle nie bazuje zaledwie na zaproszeniu kolegów i koleżanek sms-em i umieszczeniu napojów z alkoholem na ławie. Właśnie – w przypadku kiedy mamy na uwadze zawiadomienia. Przekazywanie lapidarnych sms-ów w formie: „w niedzielę prywatka, przyjdź”, „w weekend widzimy się u mnie, dyskoteka do samego rana” bądź „wstąp, Sylwester u mnie”, jest troszkę oklepane. Rewelacyjnym zamysłem jest więc stworzenie zaproszeń i własnoręczne ich wypisanie, albo rozesłanie informacji, lecz o troszkę nietypowym charakterze, między innymi:

„W związku z licznymi petycjami ludu, monarcha wszelakich dóbr król Grzegorz I, jako że jest wodzem miłosiernym, przyjmuje na atrakcyjną wieczerzę pod „Kogucią Nogą”, kiedy tylko w piątek Słońce zamaskuje się za horyzontem. Obowiązkowo trzeba posiadać szerokie okrycie oraz solidną porcję dobrego humoru. Na biesiadzie układaniem melodii zajmie się wspaniały DJ, a biesiada zamknie się w takiej sytuacji, gdy wszyscy przybyli goście zapadną w błogi sen lub wrócą do swych zamków.”

Brzmi bardziej zachęcająco, prawda? Bez wątpienia więcej znajomych przyjdzie na potańcówkę po odebraniu takiej wiadomości. Musimy mieć na uwadze, żeby mówiąc w skrócie nie była zbyt pompatyczna – musi obejmować zdrową porcję powagi oraz żartu. Jakich błędów unikać? Powyższy sms albo zawiadomienie w postaci karteczki krótko mówiąc nie może nikogo dotknąć. Odpuśćmy sobie określanie kolegi niezbyt wygodną ksywą (chociażby jeśli na konkretną osobę w taki sposób mówią inni), wypisywanie cudzych cech charakteru (w szczególności złych) i pozostałych równoległych rzeczy.

Jeżeli wydajemy karteczki dla przyszłych gości, wtedy ogólnie rzecz ujmując nie muszą one posiadać konstrukcji estetycznej kartki wypełnionej tekstem. Absolutnie nie muszą to być ponadto kartki nabyte w hipermarkecie papierniczym czy w sieci. Wspaniałym pomysłem jest własnoręczne przygotowanie graficzne zawiadomień, przykładowo w postaci miecza rycerskiego rodem z XIV wieku. Wszystko zależy niewątpliwie od rodzaju imprezy, przykładowo czy przybyli goście będą się przebierać.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I w tym miejscu daje o sobie znać kluczowy, oraz jednocześnie najprawdopodobniej najbardziej istotny motyw: czy któryś z przyjaciół posiada reakcję alergiczną albo nietolerancję na wybrane składniki? Jakie są zamiłowania kucharskie przybyłych gości? Czy planują spędzać czas na działce przy ognisku czy jeść wymyślne potrawy w dobrej restauracji? Na wyjątkowej zabawie napój wysokoprocentowy nie „zamaskuje” dobrego jedzenia, inaczej mówiąc, iż wszystkie dania powinny obejmować główne miejsce, natomiast nie czerwone wino bądź tequila. Każdy dobrze wie, iż w ogóle nie wolno pić na tzw. „goły żołądek”. Nim goście zaczną wlewać właściwej klasy napoje wysokoprocentowe, muszą cokolwiek skonsumować. Menu musi koniecznie być przystosowane do ich gustów, przykładowo jeżeli koleżanka ze studiów jest uczulona na marchew, to świetnie by było, jeśliby na stoliku pojawiały się posiłki bez owego warzywa. Jeżeli znajomy z akademika posiada kłopot z nietolerancją glutenu i laktozy, to trzeba wykonać ze 2-3 potrawy właśnie dla niego. W innym przypadku będzie siedział przy zachęcających daniach i w ogóle nie jadł, lub przyniesie własne posiłki, a na to ogólnie rzecz ujmując nie powinien pozwalać żaden realizator imprezy (jeżeli przejmuje się tym, żeby wszyscy przybyli goście bardzo dobrze się bawili). Koszty imprezy można niewątpliwie rozbić na wszystkich uczestników – razem z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy spośród nich doniesie najzwyczajniej w świecie ze sobą trunek oraz jakieś dania. Trzeba jednakże uważać na to, ażeby ogólnie rzecz ujmując nie pojawiło się kilkanaście butelek z piwem oraz jedno czerwone wino (albo na odwrót). A to co kto przynosi ze sobą należy postanowić na starcie.

Jeżeli planujesz zaprosić na własną imprezę kogoś, kto będzie zajmował się oprawą muzyczną, to wejdź w link obok – DJ łódź – a przeczytasz pod nim fachowe informacje.

Komentarze są wyłączone.