Paintball laserowy a tradycyjny

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
11 grudnia, 2017
Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – uniwersalne zastosowanie
23 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach ludzie często lubią być zaskakiwani. Nie zadowala nas już normalne wyskoczenie na drinka, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na fajną wspólną rozrywkę podwładnych albo wypad z grupą przyjaciół został paintball. Niektórzy entuzjaści tej pełnej adrenaliny walki skręcili w kierunku jakim jest laser tag – częstokroć nazywany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły traktujących o wzroście popularności paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie są niebagatelne różnice pomiędzy obiema stylami rozrywki. Od czego zaczniemy? Zdecydowanie – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na tradycyjnej amunicji, która towarzyszy nam w tradycyjnej odmianie paintballa, co powoduje, że ból nie występuje. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, lecz mimo wszystko – obstrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje olbrzymie korzyści.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego obejmuje zarówno spotykających się na arenie jak i najbliższe towarzystwo. Nie należy dostarczyć szczególnych materiałów zabezpieczających teren, a samej rozgrywce może kibicować rzesza fanów, usytuowana bardzo blisko serca rozgrywki.

Stosowne wydaje się pytanie – co wiemy o świetle, które emituje broń, służąca do walki przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, totalnie bezpiecznej dla oczu. Dzięki temu uczestnicy oraz publiczność poczują się komfortowo.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich należy podkreślić kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, mocne wrażenia i cudowna zabawa są okupione konkretnymi zabezpieczeniami i grubymi mundurami. Przede wszystkim to umundurowanie może być kłopotliwe, gdy dominuje duży upał w lipcu lub miesiąc później. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Strój możemy dobrać niemal dowolnie, i dlatego zyskujemy wygodę oraz beztroskę w trakcie gry.

Dzięki temu, iż amunicja z tradycyjnego paintballa została tu zmieniona na wiązki światła – zwiększa się grono przyszłych graczy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie zagra w niego każdy brzdąc, a jeśli dopilnują wymaganych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – aczkolwiek często będzie w tej sytuacji konieczne specjalne oświadczenie od opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Prawdopodobnie lwia część z Was minimum raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Teraz paintball laserowy sprawia, że przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Warto podkreślić – w paintballu laserowym nie obowiązuje reguła, że po pierwszym trafieniu kończycie batalię. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Uznana firma proponująca możliwość pogrania w laser tag z dużą dozą prawdopodobieństwa planuje odwzorować broń, stosowaną przez żołnierzy z naszego kraju lub zagraniczne. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Jest oczywistym, że oprócz karabinu, musimy mieć zamontowane czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale albo wypadnięciu z gry. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wyposażenie ekwipunku w niestandardowe elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia rozgrywki i poczucia się jak doświadczony fan wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag na ten moment bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Opisaliśmy już wiele pozytywów laser tagu. To właśnie one, w połączeniu z dosyć niskimi cenami powodują, iż ten model zabawy stał się świetnym konceptem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w obecności zżytej ze sobą grupy osób, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Panu Młodemu wspaniały wieczór kawalerski. Obecnie sama biba klubowa może nie wystarczyć, a paintballowa konfrontacja zestawi wspaniałą zabawę z właściwą dawką emocji, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Następnym walorem staje się to, że paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Paintball laserowy może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz przygotować zaskakującą dla innych godzinę WF-u lub urządzić młodszemu pokoleniu obóz.

To trzeba mieć na uwadze – lwia część spółek z paintballem laserowym wymaga rezerwacji, a biorąc pod uwagę coraz większą modę na paintballa laserowego, trzeba zapewnić sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy już mamy ustaloną godzinę, zaleca się przybycie troszkę wcześniej i zapoznanie się ze zwyczajami, panującymi na terenie obiektu proponującego całość gry. Kiedy już wszystko będzie gotowe, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozpocznie się wielka gra!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.