Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
28 marca, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
2 kwietnia, 2017

Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

Od kiedy istnieją wycinanki z papieru?

Czym są papierowe wycinanki? Bez dwóch zdań zna je naturalnie każdy z nas! Nieraz odcinanie różnorakich układów z wzorzystego papieru, magazynów bądź kartoników definiuje się jako „sztukę niszczenia papieru”. Krótko mówiąc wycinanka pojawia się z obcięcia pokaźniejszej ilości wzorzystego papieru w taki sposób, by reszta została w pojedynczym kawałku. Nie tylko dzieci kochają przesiadywać przy stole i tworzyć różnorakie wzory, zaś w dalszej kolejności przylepiać je na ściany czy wieszać w pokoju. Czy na ślubie i weselu kolorowe wycinanki papierowe mogą być zachwycającym dodatkiem? Czy mają szansę pełnić rolę fajnej, przyciągającej oko ozdoby? Oczywiście mogą, lecz koniecznie muszą być stworzone nadzwyczaj precyzyjnie. Warto jest używać wyłącznie niezwykle ostrych narzędzi, np. nożyc bądź skalpeli. W ubiegłych czasach posiłkowano się nożyczkami do strzyżenia owiec, gdyż były niezmiernie ostre.

Historia barwnych wycinanek, z jakich teraz tworzy się czarujące dekoracje ślubne, były wyjątkowo popularne w Chinach (ponieważ to oczywiście tam odkryto papier). Z niezwykłych, różnobarwnych wycinanek tworzono ozdoby do włosów głównie dla pań z dynastii Tang. Za to na chińskich wioskach, gdy kończyły się urodzaje, kobiety zasiadały wspólnie do stolika oraz przygotowywały następnie fascynujące wycinanki papierowe. Każda panna musiała koniecznie nauczyć się kilku metod ucinania schematów, bowiem przed zamążpójściem były oceniane jej predyspozycje. Meksyk był następnym krajem, w jakim papierowe wycinanki cieszyły się wielką renomą. Wycinano różnorakie wzorki z bibuły i wtedy wieszano je na sznurkach na ulicy. Powszechnie robiono to z okazji zamążpójścia, chrztu potomka albo innych świąt religijnych. Przystrojone miasto musiało wtedy prezentować się bajecznie!

W Polsce wycinanki można zauważyć w sztuce tradycyjnej, użytkowej i modzie. Coraz chętniej Młoda Para decyduje się na ręcznie wytwarzane zaproszenia, dekoracje w Kościele, numery ślubnych stołów oraz różne inne dekoracje weselne. Wycinanki na kilkudziesięciu ślubach bynajmniej nie są tylko nic nie znaczącym tłem, ale częstokroć stanowią nadrzędny motyw. Przykładowo podczas świąt Wielkiej Nocy rządzą barwne wycinanki z wzorami roślinnymi. oraz zwierzęcymi.

Dekoracje ślubne wycinane z papieru

Istnieje mnóstwo technologii wykonywania wycinanek papierowych, jednak do najbardziej znanych należą te konstruowane ręcznie i laserowo. Pierwsze są strasznie drogie, bowiem każda osobna wycinanka jest przygotowywana na wyjątkowe zamówienie. Bardzo dużo czasu zajmuje przygotowanie szkicu, zaś w następnej kolejności skonstruowanie kilku analogicznych egzemplarzy. Wycinanki zrobione za pomocą lasera są dużo tańsze, jednak nie mają – jak to się najczęściej mówi – „tego czegoś”. Na ślub i wesele na pewno dobrze jest kupić droższą opcję, jeżeli zależy nam na dokończeniu każdego drobiazgu.

Efektownym pomysłem są karteczki z życzeniami. Przydadzą się nie tylko na ślub, lecz również na inne okazje, m in. urodziny, Dzień Dziadka, Wielkanoc albo pożegnanie. Na tej kartce wystarczy umieścić osobiście stworzony wiersz oraz podpisy członków rodziny. Kobiety, które są doprawdy odważne, mogą zrobić biżuterię z kolorowego papieru, przykładowo ozdobę włosów. W szczególności, że standardowo wszystkie panny młode mają ubrane drogie błyskotki. Absolutnie nie chodzi tutaj o oszczędność, ale o przykucie uwagi wszystkich zaproszonych osób w specyficzny sposób. Przygotowanie wspomnianych dekoracji ślubnych można polecić osobie, która ma do tego dobrą rękę.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest niesamowitym wydarzeniem, zatem dekoracje ślubne powinny być bezbłędnie dopasowane do gustu, w którym będzie się ono odbywało. W tym roku kilkadziesiąt osób planuje wesele w stylu „fabrycznym” lub kilku stylach jednocześnie Styl industrialny opiera się na zagospodarowaniu „elementów taśmowych”, a nierzadko sama uroczystość odbywa się w wynajętym spichlerzu lub dawnej manufakturze. Tymczasem drugi jest trendem „luźnym”, w którym królują wątki roślinne i rzekomy chaos. Stylowe imprezy, na jakich goście ubrani są w zgrabne garnitury i sukienki, pomału odchodzą w niepamięć. Obecnie wygrywają prawdziwe oleandry we włosach, lampiony brokatowe powieszone w paru miejscach na sali, torty ślubne opracowane w stylu vintage i ubrania dla przybyłych gości rodem z balów maskowych. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej inwencji i… wprawnego animatora wesel. Dekoracje weselne koniecznie muszą budzić zachwyt, lecz nie taki, który całkowicie „zakryje” parę młodą. Przed tak oczekiwanym dniem musimy dogłębnie przeanalizować, czy wszystko jest ostatecznie opracowane. Skonstruowania ozdób nie wolno odkładać na ostatni moment.

Jeśli jesteś zaintrygowana opracowywaniem niezwykłych ozdób czy chcesz wynająć dekoratora na swój ślub, wejdź w odnośnik z boku – Dekoracje ślubne Toruń – a z całą pewnością wyszukasz wszystkie potrzebne informacje.

Komentarze są wyłączone.