Kubek termiczny dla każdego

Nowoczesne technologie termicznych izolacji
28 sierpnia, 2020
Termiczny kubek idealny dla każdego
29 sierpnia, 2020

Termokubek najlepszy dla Ciebie

O termokubkach rozmyślamy przważnie w okresie zimowo-jesiennym, gdy planujemy zabierać ciepłą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy na przykład na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że termokubki nie tylko trzymają ciepło, ale też są dobre do noszenia chłodnego picia latem. Który kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego użytku, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Dobry kubek termiczny na kilka godzin zatrzyma ciepło herbaty czy kawy i chłód picia. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać cały czas, szczególnie że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, więc przyda się w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, kupując kubek termiczny?

Jeżeli planujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parę istotnych elementów. W głównej mierze niezwykle istotny jest materiał wykonania. Tak dostosujemy jego przeznaczenie i trwałość zatrzymania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest pokrywka kubka. Powinna być nie tylko szczelna, żeby zatrzymać temperaturę w środku na wymaganym stopniu, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Trzeba także dobrać kształt termicznego kubka i jego pojemność. Kubki termiczne o niskiej pojemności nie sprawdzą się na dłuższych podróżach, z tego powodu w tym apekcie lepiej dostosować rozmiar termicznego kubka do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma też znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w aucie, warto by mieścił się w miejscu przeznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny dobry do pracy lub do biura

Termiczne kubki zazwyczaj kupujemy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka do pracy najlepiej jednak dobrać od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki termiczne, które zapewniają dłuższy okres trzymania zimna lub ciepła. Możemy wybrać wzorzysty kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są wygodne, lekkie oraz nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one słabiej trzymają temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie dobry dla kierowcy czy dla budowlańca. Chociaż ze względu na, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na zniszczenie.

Który kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być głównie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tej przyczyny z reguły wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, znajdziemy wśród nich wiele kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Łatwo wejdą do plecaka oraz są nietrudne w obsłudze. I choć nie tak długo zachowują ciepło lub zimno oraz nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie potłuką się tak jak na przykład termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, gdzie szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie zależy nam na wielogodzinnym zatrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak utrzymanie ciepła lub zimna jest ważne, rozsądniej zdecydować się na termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w noszeniu, wygodne, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i da się je zarysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki zda egzamin w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę szczególnie chcemy, aby kubek termiczny jak najdłużej zatrzymywał zimno lub ciepło picia w środku. Z uwagi na to najlepszym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Te termiczne kubki najlepiej wśród innych zachowują temperaturę, dlatego że są świetnie izolowane, co sprawia, że trzymają temperaturę przez wiele czasu. Dodatkowo mają solidną budowę i są odporne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka termicznego jest zaledwie jego ciężar, ponieważ jest on cięższy niż inne.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W samochodzie powinniśmy mocno uważać, z uwagi na to kubek termiczny pasujący do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie zachowuje temperaturę. Kubki termiczne porcelanowe, szklane albo plastikowe są zbyt podatne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do auta. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe oraz długo zachowują temperaturę napoju.

Dobry kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów z reguły kierujemy się ładnym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość ciekawych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe także charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Komentarze są wyłączone.