Termiczny kubek idealny dla każdego

Kubek termiczny dla każdego
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe budynku pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termokubek najlepszy dla Ciebie

O kubkach termicznych myślimy szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jeżeli chcemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że termokubki nie tylko przedłużają ciepło, ale też są dobre do zabierania ze sobą chłodnego napoju w upały. Który kubek będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Najlepszy kubek termiczny na długo utrzyma goraco kawy oraz zimno napoju. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać przez cały rok, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeżeli przwidujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. W głównej mierze najbardziej istotny jest materiał produkcji. Tak dostosujemy jego zastosowanie i trwałość utrzymania ciepła lub zimna. Drugim elementem jest pokrywka termicznego kubka. Musi być nie tylko szczelna, aby utrzymywać ciepło lub zimno wewnątrz na wymaganym stopniu, ale również zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Warto także zwrócić uwagę na kształt termicznego kubka i jego pojemność. Termiczne kubki o niewielkiej pojemności nie będą dobre na długich wyprawach, z uwagi na to w tej sprawie powinniśmy dobrać rozmiar termicznego kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce albo w rękawiczce. Co więcej lepiej by był stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w aucie, warto by mieścił się w miejscu przeznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do pracy lub do biura

Termiczne kubki zwykle kupujemy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dostosować od charakteru pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie termiczne kubki, jakie zapewniają dłuższy okres utrzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać wzorzysty kubek ceramiczny, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w różnych wzorach i kolorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one krócej utrzymują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie dobry dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na zniszczenie.

Który kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być zdecydowanie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Dlatego zazwyczaj kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, mają dużo kolorów i wzorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez problemu wejdą do plecaka i nie sprawią trudności w obsłudze. I chociaż słabiej zatrzymują zimno lub ciepło i nie są tak trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak np. kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się też na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego termicznego kubka, ale nie zależy nam na długotrwałym zachowaniu temperatury. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie temperatury jest konieczne, warto kupić kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w przenoszeniu, wygodne, a ponadto nie zawierają związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i można je zarysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne nada się w czasie wycieczki?

Planując wycieczkę szczególnie zależy nam, żeby kubek termiczny bardzo długo zatrzymywał zimno lub ciepło napoju wewnątrz. Ze względu na to najlepszym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Te kubki termiczne najdłużej ze wszystkich zatrzymują zimno lub ciepło, ze względu na to, że są doskonale izolowane, dzięki czemu utrzymują zimno lub ciepło przez wiele czasu. Co więcej mają trwałą konstrukcję i są odporne na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego jest zaledwie jego masa, dlatego że jest on cięższy niż pozostałe.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie musimy szczególnie uważać, dlatego kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i świetnie trzyma zimno lub ciepło. Termiczne kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo nieodporne na uszkodzenia, żeby nadawały się do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są wytrzymałe i świetnie zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty zazwyczaj kierujemy się ładnym wyglądem, dlatego najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Szklane kubki mają swój właśny charakter, z kolei ceramiczne kubki wielką ilość pięknych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe termiczne także charakteryzują się obszernym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Komentarze są wyłączone.