Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – zabiegi regenerujące
25 września, 2019

Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na rynku znajdujemy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi okres od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu zaprojektowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy są świadomi czym jest termos, jednak mała część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, skomponowane z podwojonych ścianek, pomiędzy którymi znajduje się obszar pustki cieplnej. Ścianki są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one bardzo małą ilością ciepła. Utrata ciepła jest również minimalizowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która pokryta jest obudową odpierającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to podtrzymuje nasz posiłek lub napój w idealnej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Współcześnie na rynku znajdziemy mnóstwo rodzai termosów, mamy możliwość przebierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, na przykład, są termosy tradycyjne, znane wszystkim, o zwykłym wyglądzie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do żywności, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych przede wszystkim, tj. są one po pierwsze, dużo bardziej pojemne, po drugie mają zupełnie inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej różnicy.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, rodzinna czy w samotności, po szczytach górskich, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, mamy możliwość zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez konieczności spędzania dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to niezbędne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm domaga się odpowiedniego posiłku, aby móc spokojnie działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, należy przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest trudno zdecydować. Ogromną role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że dobry termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Ważną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które niestety niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i ze stali, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najbardziej popularna, z tego powodu, że te szklane nie są tak wytrzymałe. Następna kwestia jaką należy przemyśleć przed kupnem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z gwintem oraz hybrydowy. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać na wycieczkę warto pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropawej powłoce. Dzięki temu możemy mieć pewność, że termos nie wysunie się nam z dłoni; na dodatek, prezentują się one dużo lepiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę dużo krócej niż zwykłe termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pojemność idealnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne wykorzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem temperatury, mamy możliwość więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu należy je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.