Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implant zęba
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje nawadniania
26 sierpnia, 2020

Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko zasługa codziennej pielęgnacji, ale również relacja z odpowiednim fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny dobry wybór salonu fryzjerskiego jest taki istotny. Troska o włosy i umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie muszą być brane pod uwagę. Wśród innych istotny jest również wygląd salonu i nastawienie do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są realne do zrealizowania na włosach o konkretnej strukturze, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są również certyfikaty, jakie zazwyczaj można przejrzeć na stronach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer systematycznie się udoskonala – uczestniczy w zjazdach, wykładach szkoleniach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej ciekawią wszystkich klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza dyplomami z reguły powinien mieć także umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni formują fantazyjne upięcia, które będą w sam raz na przykład na ślub lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego umiejętności nam pasują. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, by spędzić go w miłej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zajmują klientów rozmową, jednak należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów trzeba unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto również sprawdzić, ile czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Z tego powodu poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Bywa również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i orientuje się, czego wymagają.

Ważna jest również komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować zniżkę, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest niezwykle istotny. W tym zakresie podstawową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do stylizacji wszystkich klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie narzędzia są porządnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, by narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest również to, w jaki sposób personel troszczy się o porządek salonu. Jeśli na podłodze są niesprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda czy szampon to oznaka, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer zaraz po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjściem nowego  klienta.

Trzeba także zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ciemne, przygnębiające salony zazwyczaj nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest godny uwagi, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy również jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek czy brzytw rzutuje na rezultat działań fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet największe umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest także dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.