Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.
25 września, 2019

Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie zmniejsza się, co powoduje, że robi się ona obwisła oraz powstają na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zatrzymać młodość , mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak same działania przeciw starzeniu się nie wystarczają, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Ponadto, nowe metody są znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie bazuje na energii ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Sięgają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które pobudzają regenerację organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technika HIFU może być również używana na różnych częściach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na aktywowanie produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się i jest wspaniałą metodą redukcji blizn, cellulitu oraz rozstępów. Metoda nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii chowa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych preparatów nazywanych stymulatorami kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego unoszą zapadniętą skórę oraz kształtują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest również wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a potem rozprowadza delikatnym masażem, co przynosi pożądane i długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 18 miesięcy. Co ważne może również zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest utrzymywanie skóry, która z wiekiem staje się co raz bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to miejsc takich jak: czoło policzki, linia brwi, żuchwa, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z większych części ciała może okazać się zbyt ciężka, żeby podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest również to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zazwyczaj mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po zabiegu. Współcześnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak inne techniki, laser ma na celu zwiększenie produkcji kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, modelując owal twarzy. Dodatnio oddziałuje również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najwcześniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety również wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, aby stworzyć przewidywany efekt. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy albo szyi ma naprawić. Operację odmładzającą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego czasu wypoczynku. Zwykle opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, a na końcowe efekty należy czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidoczne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Komentarze są wyłączone.