Depilacja laserem

ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy na imprezy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja dobrej klasy są trwałość, aby włosy nie wyrastały ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki nieustannie udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku techniki. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji odznacza to, że eliminują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale również pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie stałego prądu i tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosów, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje zarówno słabe natężenie stałego prądu oraz połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.