Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie zbędnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik do rozwodu
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki oraz balsamy do golenia, kosmetyki zatrzymujące odrastanie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to najprawdopodobniej najtańsze zwyczaje usuwania nadmiernego owłosienia. Czy są one efektywne? Na pewno zdają egzamin na kilka czy kilkanaście dni, aczkolwiek po tym czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest podstawowy argument wymyślenia depilacji laserowej – czyli zabiegu usunięcia owłosienia na całe życie. Bynajmniej nie jest to projekt nowy, gdyż w ostatnim czasie sporo osób umawiało się na sesje z zastosowaniem Light Sheer Duet. Aktualnie najnowocześniejszym oraz najskuteczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy zaprojektowali, a później wdrożyli oba lasery medyczne, w drugim przypadku zamontowali bardziej jednorodną wiązkę światła. Takie wyjście zagwarantowało podniesienie efektywności zabiegu, zmniejszenie czasu jego przeprowadzania i pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz mamy szansę ją z dobrym rezultatem używać do okolic intymnych, skóry bardzo podatnej na uczulenia lub śniadej. Mają szansę się na niego zdecydować osoby, które posiadają nierówny koloryt skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji czy posiadają kruche naczynka włosowate. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który otrzymał wiele ekskluzywnych nagród. Co nie mniej znaczące, w ogóle nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Zwykle trzeba od 3 do 5 wizyt, by ostatecznie usunąć wszelkie włoski. Jeżeli określimy kilka partii, np. przedramiona oraz stopy za jednym razem, to kosmetyczka potrafi to zrealizować w czasie pojedynczej wizyty. W rzeczywistości liczba zabiegów zależy od typu owłosienia oraz poziomu, na jakim znajduje się meszek. Pierwszy zabieg usuwa włoski dobrze rozpoznawalne, najintensywniejsze, które są w ostatniej fazie rozwoju. Krótko mówiąc nie wszystkie najzwyczajniej w świecie dorastają równolegle, stąd też laser niszczy prawie 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy epilacja laserowa naprawdę daje dobre efekty?

Z pewnością są one dużo lepsze aniżeli w przypadku depilacji tradycyjnymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia są w stanie uwidocznić się tylko sporadyczne włoski (przykładowo w wyniku ciąży). Panie, które zdecydowały się na owy zabieg oraz rozpowszechniają swoje obserwacje na forach w 99% są zadowolone z efektów. W szczególności, iż jest to świetna metoda na wrastające włosy. A konkretnie? Szkodliwym skutkiem nieuważnych depilacji czy najzwyczajniej w świecie tendencji są małe ranki na skórze, zaczerwienione grudki lub krostki. Mogą również uwidocznić się stany zapalne, a wówczas wizyta u specjalisty jest niekiedy nieunikniona. Włosy wcale nie mogą przebić się przez skórę oraz pozostają w niej. W meszku włosowym zaczyna skupiać się ropa, zaś wówczas powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną możliwością, by poradzić sobie z tym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przykłada do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest dokonanie oceny włosów oraz dopasowanie siły wiązki świetlnej. Lasery starszego rodzaju absolutnie nie posiadają takiej opcji, stąd też przed wizytą należałoby zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Nowoczesny skaner kontroluje wiele paramentów równolegle, m.in. odcień oraz zwartość włosków. W zasadzie nie musimy się zadręczać, iż urządzenie będzie powodowało ból czy wystąpią poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako największy plus trzeba uznać wygospodarowany czas, ponieważ absolutnie nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny w taki sposób, jak wykonywaliśmy to przez cały ten czas. Nie trzeba także fundować sobie dodatkowych golarek, inwestować w drogie urządzenia używane w domach, trudzić się z rozgrzewaniem wosku i bólem. Kobiety wolą epilację z powodów całkowicie funkcjonalnych. Są w stanie nieskrępowanie powędrować na plażę w stroju kąpielowym, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się pojedynczych sterczących włosków ani krost. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Niewątpliwym pozytywem dla Klientek depilujących okolice intymne jest szansa znieczulenia tego niezmiernie wrażliwego miejsca. Chłodzący żel uśmierza moc odczuwania następujących impulsów dostarczanych przez laser. Do innych walorów możemy zaliczyć brak efektów ubocznych po kuracji (należałoby niemniej zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle bardzo drogie, dlatego warto zobaczyć lokalne oferty oraz ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Interesujące fakty

W trakcie trzeciej zabiegu laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy szansę uwolnić się od około 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus mamy szansę zniszczyć włoski chociażby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było ograniczać zbędne owłosienie

Można wyszczególnić cztery typy laserów, stosowanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię depilacja laserowa, kliknij w link i zobacz najczęstsze pytania.

depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.