Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – zawód pełny pasji
Marzec 20, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – chyba każda z nas chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa obcej religii, chociaż w ogóle to słowo nie jest powiązane z wiarą jak i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą choruje wiele pań na całym świecie. Jest to profesjonalny termin opisujący zwyczajnie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być narażeni na tą chorobę, choć spora liczba mężczyzn nie ma problemów z dość gęstym futerkiem. Dla kobiet natomiast to prawdziwy koszmar.

U osób cierpiących na hirsutyzm włoski pojawiają się w przesadnej ilości na rozmaitych częściach ciała – w okolicach intymnych, na dolnych partiach ciała i co najgorsze na brodzie. Musicie poświadczyć, że włosy na urokliwej, żeńskiej buzi nie prezentują się pięknie i pociągająco. A generalnie każda z dziewczyn marzy o tym by być zaczepiana przez mężczyzn i elegancka.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bez bólu usuwa zbędne owłosienie z jakiejkolwiek części ciała. Jest to zabieg niezawodny, w szczególności proponowany osobom zapadającym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej specyficznej dolegliwości, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeżeli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym informatorem informującym o procesie epilacji, jak i samego nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm uzewnętrznia się przesadnym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U kobiet z tym zaburzeniem, ciemne włoski pojawiają się nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w okolicach intymnych, ale również na twarzy, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm występuje jako mankament kosmetyczny. Czasami jest efektem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u uroczej 100% dziewczyny pojawia się owłosienie w okolicach ust? Żeński organizm tworzy za równo estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. W niektórych organizmach możliwe jest, że w efekcie destabilizacji gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają tworzyć zbyt dużą liczbę hormonów płci męskiej. Skutkiem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w pozostałych miejscach. Innymi przesłankami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za pojawianie się nadmiernego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej mogą odpowiadać również steroidy (stosowane w przeróżnych terapiach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili dostrzeżenia początkowych śladów nadmiernego owłosienia rekomenduje się wizytę u lekarza. Po dokładnym zbadaniu udokumentuje on diagnozę i przepisze właściwe leki, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest jedynie defektem kosmetycznym. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. Podczas paru sesji raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosów.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem adresowanym wyłącznie do pań chorujących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, którzy zawsze marzyli o przyjemnej w dotyku skórze na całe życie. Tak prawdą jest, że epilacja laserem w 100% eliminuje włoski z dowolnej partii ciała. I tak, mają rację Ci którzy uważają, że jest to metoda bezbolesna. Stosowne skonfigurowanie lasera do specyfiki skóry zapewni Tobie komfort w trakcie każdej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak wytrzymałe jest Twoje owłosienia. W sumie efekt ostateczny jest taki – kompletne usunięcie owłosienia i gwarancja, że włosy nigdy nie odrosną.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi fachowa nazwa) laser przekazuje wiązkę energii, która zostaje skonsumowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest nieodwracalne zniszczenie struktury włosa, który przestaje dojrzewać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Wywołane jest to ciągiem rozwoju włosa. Promień lasera pochłaniany jest wyłącznie przez włosy, które zauważalne są na górnych partiach skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie pozyskają wymaganej ilości wysyłanego promieniowania właściwej do ich zniszczenia. Dopiero po paru wizytach wszystkie włoski zostają wyeliminowane.

Jak mówi duża liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Ciemne włosy wyrastające na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zadziwia nas, że kobiety cierpiące na hirsutyzm wybierają tą efektywną formę kuracji. Depilacja laserem to nie jedynie zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich osób, u których przesadzone owłosienie przynosi znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich dziewczyn, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla swojego komfortu? W każdym razie umów się na konsultację w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz tradycyjnych zabiegów medycyny estetycznej, gabinet proponuje fachową depilację laserową z wykorzystaniem nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Chcesz mieć piękną i zadbaną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do strony tutaj: toruń depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.