Depilacja pach woskiem – jak zrobić wosk

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Kupujemy termos na prezent – który najlepszy oraz jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do domu i biura – Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja pach woskiem – jak zrobić wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle dużym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od lat używana technika pozwala pozbyć się włosków z większości partii ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z której mają być usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk powinien być tylko odrobinę podgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie, zalecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale też wąsik, ramiona, ręce albo bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto wykonać porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort podczas usuwania. Decydując się na depilację woskiem warto zaczekać, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem należy porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto także dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskowej. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.