Endermologia LPG Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem
Liposukcja laserowa Toruń
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Ocieplanie domu pianką lub wełną
31 sierpnia, 2019

Endermologia LPG Toruń

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele albo punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia oraz wniknie w problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , pobudza krążenie krwi i metabolizm, a także wspiera usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, stają się one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na wygląd sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz ogólne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się miejscowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie dobre będzie jedzenie z małą zawartością soli, sodu, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii służy także regularna aktywność fizyczna. Trzeba jednak uważać, aby nie przeciążać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w miejscach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszelkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową również urazy i choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie obszary również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.