Gabinet kosmetyczny – zabiegi regenerujące

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019

Gabinet kosmetyczny – zabiegi regenerujące

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje wiele innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale także modelują figurę, eliminują tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą co raz to ulepszone i efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, innowacyjne technologie sprawiają, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już sprawności pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju pozytywnie oddziałuje na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z wcześniej otwartych porów poprzez uciskanie skóry. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj wymagają pracy specjalistycznych urządzeń. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dawane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania nadają skórze elastycznośc i jędrność oraz opóźniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także usuwają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki głównie ciekawią tych, którzy pragną pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są niepodatne na aktywność fizyczną albo opracowane diety. Nowoczesna technologia pomogła sporządzić metody, które powodują, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, przez co znacznie prościej jest je odessać lub przesłać do wątroby, skąd zazwyczaj wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego typu zabiegi zwykle mają też inne korzystne efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny oraz rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych sposobów formowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie opracowanych rolek masuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie tkanki tłuszczowej w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją także techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Z reguły te zabiegi są mało inwazyjne i przynoszą zauważalne rezultaty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń i zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, wciąż odnajdują lepsze i efektywniejsze zastosowania, dzięki postępowi i co raz bezpieczniejszemu działaniu. Gabinety kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na różne części ciała i tak samo różne problemy. Najbardziej znana jest z pewnością depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z praktycznie każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują także problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i tym samym ją odmładza. W wyniku tego część zabiegów pobocznie oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją także zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Obecne metody liftingujące, używają nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy użyciu nici liftingujących – wpuszczanych w warstwy skóry, żeby podnosiły i trzymały konkretne partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.