Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe
30 marca, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
3 kwietnia, 2017

Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co jest najlepsze? Profesjonalny depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta zamierza mieć wspaniałe ciało, obowiązkowo bez żadnego włosa! Część z nas wcale nie zamierza tracić czasu na wybieranie kremów na potrzeby usuwania zbędnego owłosienia, z którymi należy siedzieć pod prysznicem kilkanaście minut. Maszynki do golenia, sprawiający dużo bólu wosk, kosztowne urządzenia na potrzeby usuwania owłosienia w zaciszu własnego domu – muszą wreszcie odejść. Powstał ostatnimi czasy ich następca – laser medyczny, który jest w stanie zredukować włosy z każdego zakamarka naszego ciała i to do końca życia. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia – to przeczytaj niniejszy tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest potwornie monotonne. Jest tego świadoma z całą pewnością każda kobieta. Wzrastające włosy są silniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze ciężej się od nich uwolnić. Jeżeli zamierzamy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wówczas trzeba zdecydowanie wiedzieć w jaki sposób się do tego zabrać, bowiem można zrobić sobie krzywdę, a dokładniej skaleczyć skórę. Mówiąc w skrócie nie wolno zapomnieć o właściwej pielęgnacji, gdyż to esencja perfekcyjnie gładkich nóg (albo pozostałych części ciała). A może skorzystać z dobrodziejstwa rewolucyjnych technologii i postawić na laser? To pewna metoda, lecz nie jest wcale taka prosta. Należy zapisać się na co najmniej kilka luksusowych zabiegów, by kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski już na zawsze. Wyjątkowo istotne jest przygotowanie skóry do przedstawionego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo oraz zmysłową, ładną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile maksymalnie czasu tracisz na pozbywanie się włosów z nóg albo pach? Jeżeli kupiłaś w sklepie maszynkę do golenia to tracisz każdego dnia aż 7 minut, a to daje orientacyjnie 167 godzin w perspektywie roku. Depilator mechaniczny lub plastry z woskiem wyłącznie pozornie są skuteczne, bowiem musimy z nich korzystać co najmniej przez 30 minut co kilka tygodni. Co więcej dochodzą wszystkie balsamy, kremy i inne kosmetyki, które mają odwlekać wyrastanie włosów albo ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest kłopotliwa i rzeczywiście dzięki niej możemy mieć później problemy z wrastaniem włosków. W dodatku w ogóle nie jest aż tak tania. Sumując te wszystkie zabiegi, trzeba śmiało stwierdzić, iż depilacja laserowa jest najwydajniejsza i najtańsza. W naszym kraju wiedza o tym zabiegu krótko mówiąc nie jest wciąż dostateczna. Spora ilość Pań dowiaduje się o takiej propozycji podczas wpisywania się na inne zabiegi, m in. podgrzanym woskiem. W sumie nie chcą wypróbować nowości, ponieważ ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. W dodatku o depilacji przy użyciu lasera krąży kilkanaście błędnych opinii.

Czemu? Bo pojęcia „depilacja” oraz „epilacja” są wykorzystywane zamiennie. Da się to zaobserwować chociażby po tekstach w Internecie, lub deklaracjach przeróżnych „ekspertów” na forach i na portalach społecznościowych. Różnica jest duża oraz absolutnie nie polega wyłącznie na tym, że w jednym z owych określeń nie ma zaczarowanej literki „d”. W manualnej depilacji (m in. za pomocą wosku albo depilatorem elektrycznym) każdy włosek jest usunięty, jednakże wyłącznie na pozór. Cała cebulka i brodawka odżywiająca meszek pozostają nienaruszone. Stąd też depilację trzeba regularnie powtarzać. Epilacja laserowa jest strategią trwałego pozbywania się owłosienia. Niszczy włos, cebulkę i ową brodawkę – natomiast efektem jest brak zdolności naprawy włosa oraz jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest zwyczajnie skoncentrowanym światłem. W czasie zabiegu wysyłany jest impuls. Melanina, czyli barwnik mieszczący się wewnątrz każdego włosa, zatrzymuje emitowane światło. W trakcie działania aparatury jest uwalniane ciepło, zaś włosek razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest spalany. Efektywność wiązki promieni bazuje na tym, czy natychmiast zniszczy poszczególne cebulki z meszkiem czy tylko je naruszy. Kilkadziesiąt urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach albo gabinetach kosmetycznych wyłącznie pogarsza mechanizm odrastania włosa. Więc po jakimś czasie pojawiają się nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Czucie bólu jest rzeczą indywidualną, jednak krótko mówiąc nie wolno na sto procent powiedzieć, iż epilacja laserowa absolutnie nie boli. W trakcie wypuszczania impulsu Pani informują o tym, iż doznają delikatne ukłucia albo mrowienie. Najsłabsza bolesność pojawia się przedramionach oraz łydkach, natomiast najmocniejsza w strefach intymnych i pod pachami. Jest to jednak doprawdy znikomy, nic nie znaczący dyskomfort, gdyż już na zawsze pozbywamy się owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jeden zabieg z całą pewnością nie da satysfakcjonujących efektów. Światło lasera usuwa w trakcie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków efekty dadzą cztery wizyty depilacji laserowej. U około 20% Klientek nieodzowne są terapie przypominające, bo przeważnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie mogą zacząć rosnąć i należy udać się na jeszcze jeden na zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Barwnik włosów do niedawna był niezmiernie istotny, natomiast lasery zakupione w salonach kosmetycznych w ogóle nie umiały poradzić sobie z włosami jasnymi, rudawymi albo szarymi. Blond owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do epilacji, bo lasery diodowe miały kłopot z rozgraniczaniem meszku od skóry. Dziś korzysta się raczej z aparatury Palomar Vectus, który jest wyposażony w nietypowe urządzenie do wynajdywania cebulek włosów z macierzą i brodawką oraz skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się możliwe epilowanie chociażby szczególnie jasnych włosów. Laser Palomar Vectus niszczy włosy w mocnym, ciemnym kolorze – czarne, czekoladowe – i jasne, przykładowo rudawe oraz blond. Impuls świetlny jest dostrojony do odcienia włosów i odcienia skóry, aby mówiąc w skrócie nie doszło do żadnych poparzeń. Wskaźniki są w takiej sytuacji za każdym razem bardzo dokładnie dobierane, aby pacjentki odczuwały maksymalny komfort podczas zabiegu.

Kto absolutnie nie powinien jeszcze korzystać z terapii depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Bez wątpienia Panie, które posiadają popielate włosy. Są one całkowicie pozbawione barwnika, a epilacja laserowa najzwyczajniej w świecie się nie powiedzie.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi obowiązkowo być nawilżona, ogólnie rzecz ujmując nie może być na niej jakichkolwiek skaleczeń, ani zbyt suchych obszarów. Na kilka dni przed sesją dobrze jest przeznaczyć parę godzin na właściwą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem skóra musi być czysta (bez serum, samoopalacza itp.). Niezmiernie ważne jest dodatkowo dokładne zgolenie skóry, ponieważ nie możemy epilować skóry podrażnionej. Szczegółowe ogolenie daje pewność wygodnego i stosunkowo niebolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed terapią każda kobieta koniecznie powinna omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wyeliminowanie przeciwwskazań. Następnie dopasowywana jest głowica – o mniejszych rozmiarach bądź o większych gabarytach zależnie od określonej części ciała. Okazalszą stosuje się na rozległych rejonach, przykładowo nogach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Jedna i druga jest przystawiana do wybranej partii na tzw. „fałdkę”. Z daleka wygląda to w taki sposób, iż interesująca lampa z czerwonym promieniowaniem jest przybliżana raz za razem do ciała. Po sesji kosmetolog pokrywa kremem łagodzącym cały rejon, na którym zabieg był prowadzony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Bezzwłocznie po zabiegu oraz przez co najmniej kilka kolejnych dni musimy bezwzględnie masować miejsca po epilacji z użyciem lasera kosmetykami, które w swym składzie zawierają panthenol albo kolejne składniki ochładzające oraz łagodzące. Przez plus minus 7 dni w ogóle nie wolno stosować peelingów, należy unikać balsamów przesuszających skórę, słońca, basenu i sauny. Jeśli będą widoczne strupki, absolutnie nie wolno ich naruszać (bo powstaną wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest przeznaczony na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Mamy szansę więc pozbyć się na zawsze włosów z łydek, intymnych rejonów, pach. To dobry zabieg dla Pań, które mają niepotrzebne włosy w obszarze twarzy czy na pośladkach oraz uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, przykładowo nad morzem.

Czy każdy może iść na zabieg?

Jest parę grup schorzeń, które są fundamentalnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu depilacji laserowej. Są to między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, schorzenia rakowate, łuszczyca albo dynamiczne infekcje skóry. Kosmetolog ogólnie rzecz ujmując nie zrobi kuracji, jeżeli stosujemy specyfiki z retinoidami bądź pijemy niektóre zioła. Zabieg musi koniecznie być zrealizowany w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bo wówczas można z nim skonsultować wszystkie kłopoty pojawiające się dokładnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz biorąc, zabiegowi epilacji laserowej wolno poddać się kiedy tylko przyjdzie nam do głowy taka myśl. Trzeba zawsze pamiętać, iż po kuracji absolutnie nie można w jakimkolwiek przypadku leżeć w pełnym słońcu, kursować na basen albo próbować kosmetyków z alkoholem w składzie (mocno podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg wolno nam zrealizować w najzimniejszych miesiącach, bo końcowy zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Całkowita terapia przebiega stosunkowo długo, bo nowe sesje muszą być przeprowadzane w optymalnych odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to odpowiedni okres, żeby zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, natomiast wiosna, ażeby pokazać ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej wejdź w odsyłacz z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.