Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie dentystycznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – z czego budować
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozbudowy tecjnologii i technik wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które eliminują przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu dentystycznym. Do niedawna na rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie powstała możliwość poznania rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto DSD można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu zębowego. Niestety do tej pory, choć implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długim czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z kością, co zabierze trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant zęba w pełni zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, kiedy stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a do tego usuwa do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest bardzo komfortowy i nie zabiera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować siłę lampy i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić również przy użyciu koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze z uwagi na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami można ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.