Liposukcja laserowa Toruń

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne kościołów Toruń
28 sierpnia, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
29 sierpnia, 2019

Liposukcja laserowa Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego zadaniem jest usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te cieszą się co raz szerszą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również ilość zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Warto też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie wskazana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale również pozytywnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie jednego zabiegu można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, zupełnie niewidocznego później nacięcia, by można było wsunąć specjalny światłowód do miejsca ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, by stały się płynne i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma też dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oderwania tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tłuszcz. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Rozbite komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu punktowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg tej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry w miejscu, gdzie wkłuwano igły. Warto też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taka metoda może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pokazują się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.