Metody depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie pojawiały się z powrotem zbyt szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku techniki. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik usuwania włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba ponawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym sposobem uszkadza cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może powodować nieznaczne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje zarówno minimalne natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.