Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
23 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
28 marca, 2017

Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest lepsze – depilacja laserowa czy depilacja woskiem? W jaki sposób zaprezentowały się obie techniki w bitwie?

Zabieg depilacji woskiem jest ogólnie znany, włoski trzeba „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa zazwyczaj parę dni. Częstokroć u wybranych Kobiet wcale nie trzeba aż tyle czekać, zaś włoski zaczynają się pojawiać natychmiast po pierwszym dniu. Ta technika jest niezwykle komfortowa, mimo że przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt delikatnych naczynek krwionośnych, których nie można zaogniać ocieplonym woskiem. Mogą powstawać wówczas rozognione, okazałe plamy i w rezultacie kolejne popękane naczynka. Kosmetolog kładzie ocieplony wosk na dowolne części ciała, zaś później „nakleja” specjalne plastry czy podłużne fragmenty materiału. Błyskawicznym pociągnięciem ręki zrywa je razem z z włoskami. Ta technika może być dla wrażliwych Pań niezwykle przykra. Bolesność zależy tylko od zakresu bólu, który nie jest taki sam u każdego spośród nas. Nasza bariera ochronna po terapii woskiem jest zaczerwieniona tylko troszkę, jednak zaleca się przez nie mniej niż 4-5 dni dni unikać ciepłych i długich kąpieli oraz peelingów w miejscach, w których zastosowano epilację.
Należałoby bez wątpienia przedstawić zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a zasadniczo epilacji – wystarczy przygotować się jeden dzień wcześniej. Trzeba odpowiednio zgolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką do golenia. Absolutnie nie musimy „hodować” włosów przez ileś dni, a ta reguła jest dużym udogodnieniem podczas epilacji. Sam zabieg następuje w czasie 20 minut, jednak przedtem należy zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie lub omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest na przykład zażywanie antybiotyków typu Izotretinoina, która mocno podrażnia skórę. Nie można też leżeć w słońcu na plaży na ponad 10 dni przed oraz po wizycie. Niezwykle ważne jest również to, by mówiąc w skrócie nie stosować peelingów obszarów, jakie będą poddane epilacji za pomocą lasera na tydzień przed i po sesji. Ogólnie rzecz ujmując nie można również odkrywać ciała na promienie słońca w trakcie kolejnych sesji, więc jesień oraz zima są doskonałym momentem. Klientkom w ciąży sesje się też odradza. Kosmetolog przy użyciu bladego ołówka pokrywa na skórze wszystkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, gdyż laser sprawdza ciemniejsze obszary skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie skuteczny w przypadku kiedy chodzi o włosy gęste i o silnym ubarwieniu – swobodnie można je usunąć. W klinikach, w których robi się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg usuwania owłosienia na całe życie przy użyciu wiązki lasera na każdym kroku przeprowadzają fachowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach do partii ciała, do których trudno dojść, typu palce u rąk, strefy intymne i o większym obszarze działania, którą możemy w mgnieniu oka wydepilować całe nogi. Laser na parę sekund zasysa skórę, unicestwia centralną część włosów oraz przenosi się na kolejny rejon skóry. Jeśli mamy na względzie wieloraką grubość meszku, ilość melaniny lub miarę owłosienia, krótko mówiąc nie można precyzyjnie założyć, jaki uzyskamy rezultat po jednorazowej wizycie. Przeciętnie usuwanych jest około 30% włosków.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek woskiem:

Te Kobiety, które przypadkiem stykają się z depilacją rozgrzanym woskiem, koniecznie powinny to wiedzieć! Do kuracji musimy koniecznie zapuścić włoski i to jest zapewne najbardziej trudne. Prócz tego te Klientki, które ani jeden raz nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie, powinny się przygotować na to, iż terapia w sumie nie należy do najlżejszych – to bolesna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak jest uzależnione od sprawności realizowania zabiegu oraz umiejętności kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog przeprowadzający depilację za pomocą plastrów zorganizuje to szybciutko i zręcznie, absolutnie nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. W pierwszej kolejności nanosi symetrycznie nagrzany wosk, zaś za moment przykleja specjalne plastry oraz silnym ruchem likwiduje włosy. Ogólnie podczas wizyty można wyczuć tylko zerwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest zazwyczaj najdotkliwsze.
Nogi są w jednej chwili jedwabiście gładkie – to na sto procent zabieg dla Klientek, które oczekują doraźnego wyniku. Cała technika trwa koło 20 minut, natomiast gładkość utrzymuje się przez plus minus 2 tygodnie. Włoski, które potem odrastają, są dużo drobniejsze i mają jaśniejsze zabarwienie. Prócz tego nie ma żadnych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed zabiegiem musimy wypełnić dokładną ankietę, jaką następnie konsultuje się z kosmetologiem. Ekspert będzie odpowiadać na wszelakie pytania także w czasie nakładania wosku. Nie musimy ani trochę martwić się o ból, może tylko trochę szczypać zasysana przez konkretniejszą głowicę skóra. W szczególności we wrażliwych partiach można mieć poczucie dyskomfortu, przykładowo pod kolanami. Podczas sesji trzeba mieć na uwadze to, iż będzie zauważalny subtelny zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest błyskawiczny oraz czasami wygodny. Kosmetolog instruuje wszystkie kobiety, iż wykluczona będzie jedynie bardzo duża ilość cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy wzrostu włosa – kolejne muszą w takim przypadku wzrosnąć, ażeby można było je wykluczyć laserem. Przez kilka dni włoski będą się kruszyć, przykładowo kiedy będziemy przecierać naszą skórę po kąpieli. Dodatkowe włosy będą słabsze oraz będą też wolniej „kiełkowały”. Możemy będzie zaobserwować obszary, w jakich będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po wizycie będzie z pewnością zaróżowiona i w takim czasie można używać pantenolu. Jeden zabieg nie zapewni oszałamiających rezultatów, tylko cały pakiet może wykluczyć włosy całkowicie (i ani razu nie odrosną).
Podsumowując: jeżeli chcemy zdecydować się wyłącznie na pojedynczy zabieg, mamy możliwość wybrać epilację podgrzanym woskiem (ale po pewnym czasie włosy będą wzrastały takie same). A jeśli ktoś zamierza usunąć owłosienie zupełnie, dobrze jest zainwestować w linię wizyt depilacji laserowej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, wejdź w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.