Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – zabiegi regenerujące
25 września, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes – składnik kosmetyków
25 października, 2019

Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii, a także wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na formę sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała. https://www.beautymedica.pl/zabiegi/endermologia-lpg/

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może stać się punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie jedzenie z małą zawartością soli, sodu, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii służy również regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przeciążać ciała i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o właściwe nawilżenie ciała, szczególnie w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową również urazy i choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca także należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.