Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku

Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – zaufaj ekspertom
3 stycznia, 2018
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
17 stycznia, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Zwiększenie aktywności na pływalni może zdecydowanie zreperować naszą kondycję zdrowotną. To w zasadzie oczywiste, lecz nadal niemało osób nie zdaje sobie sprawy jak dużo korzyści otrzyma, kiedy wyśle swojego syna lub córkę na basen, np. na pływanie niemowląt albo samemu zdecyduje się skorzystać z szerokiej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Prawda jest taka, że możemy zyskać bardzo wiele i nie należą one do najdroższych na świecie.

Pływanie niemowląt – naturalny rozwój dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, jak zagwarantować małemu dziecku zrównoważony i skuteczny rozwój. Świetnym rozwiązaniem będzie wysłanie Twojego malucha na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? Przede wszystkim dlatego, że opiera się ono na wzbogacaniu naturalnego dojrzewania brzdąca. Celem pływania niemowląt jest podparcie reakcji płodowych, na których wykwalifikowany instruktor powinien bazować. Misją wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest zapewnienie dobrych miejsc z wodą dla małego dziecka. Dziecię mające na koncie od 3 miesięcy do 36 miesięcy nie powinno przebywać w basenie więcej niż pół godziny, a temperatura powinna wynosić przynajmniej 31 stopni Celsjusza. Ćwiczenia nie są zbyt trudne, raczej bazują na miłym spędzeniu czasu. Rodzice winni uzyskać pewność, iż pływanie niemowląt nie stanie się dla ich oczka w głowie czymś stresującym. Jeżeli pragniesz wysłać swoje dziecko na takowe ćwiczenia, nie próbuj przyoszczędzić czasu na przejrzeniu opinii w internecie. Dowiedzmy się również, czy kadra ośrodka oferującego pływanie niemowląt jest kompetentna. Przecież w ich ręce trafi nasze ukochane maleństwo.

Pływanie niemowląt – to dopiero początek

Sprawa oswajania się z wodą na basenie zajmuje około 4 lat. Kiedy już Wasze dziecko nieco podrośnie, możemy go zacząć wdrażać w fazę przejściową między oswajaniem się z wodą, a właściwą nauką pływania. Dla szkrabów w wieku od trzech do czterech lat, najlepsze staje się edukowanie poprzez zabawę. Nadszedł moment na poznanie zmian pozycji, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody i – co jest ogromnie ważne, przyswojenie chwytów sprzętów , które mają ci pomóc w razie problemu.

Dla Waszych potomków mających na koncie co najmniej cztery przeżyte wiosny, zalecamy już nieco bardziej rozwijające zajęcia. Przyszła pora na szkolenia bezpośrednio z prowadzącym w wodzie oraz zapoznanie się z podanymi kwestiami:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Eksperci uważają, że w na takim etapie życia dzieci mogą już pokonać samodzielnie dystans dziesięciu metrów. Polecamy wybrać taki kurs, który kończy się weryfikacją umiejętności.

Jak widzimy w tym artykule, rekomendujemy systematyczne doskonalenie sprawności. Dzieci, które ukończyły 6 lat i za moment pójdą do szkoły, należy już przygotować do szkolenia zaawansowanego. Zajęcia na basenie sportowym mają służą przede wszystkim przyswojeniu konkretnych stylów pływackich, m.in. dobrze znanego nam kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Lekcji na basenie, takich jak nauka oraz usprawnienie pływania jest mnóstwo, w tym te skierowane do młodzieży i starszego pokolenia. Nic złego w tym, że chcemy się nauczyć czegoś z czym nam do tej pory nie było po drodze. Nauka pływania poprawi kwestie bezpośrednio związane ze zdrowiem oraz stan Waszego kręgosłupa i inne sprawy.

Aqua fitness, rehabilitacja – to wszystko na basenie

Aktywność na basenach – co nam wyjątkowo odpowiada – znajduje uznanie wśród wielu grup społecznych. Zwłaszcza dużym wzięciem cieszy się aqua fitness, na jakie w dzisiejszych czasach uczęszcza bardzo wiele dziewczyn. Prawdę mówiąc, nikogo nie powinno to dziwić – powiązanie muzyki, ruchu i wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest również bezpieczny i wysoce wszechstronny. Woda z basenu ogranicza efekt ciążenia, a jeżeli wybierzemy renomowany ośrodek oferujący wyżej wspomniane warsztaty – wówczas fachowe zaplecze sprzętowe, w jaki ośrodek jest zaopatrzony sprawi, że mogą w nich uczestniczyć osoby z kontuzjami bądź też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Radość, jaką przyniosą zajęcia przy muzyce to jedno, ale basen to też wspaniałe pole do rehabilitacji. Dzięki zajęciom można w istotny sposób wesprzeć rehabilitację codzienną u starszego pokolenia. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dla dzieci polecamy też pływanie korekcyjne, które może pomóc w walce z nieprzyjemnymi wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego potrzebne są fundamentalne sprawności pływackie. Dobrze by było zacząć od konsultacji z kimś obeznanym w tej dziedzinie. Biegły instruktor z pewnością wyjaśni nam, które urazy można pokonać z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej?

Osoby, którym spodobały się zajęcia w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy jest koncepcja Halliwick, czyli dziedzina uczenia uczestniczenia w zajęciach w wodzie. Oferta skierowana jest instruktorów pływania, nauczycieli oraz pozostałych chętnych, którzy w przyszłości zechcą współpracować z osobami cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Przeżycie wyżej opisanego kursu daje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak już zdążyliśmy pokazać, propozycji w temacie zajęć na basenie jest mnóstwo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Obecnie miasta i większe miejscowości często zapewniają dobrze wyposażone baseny, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.