Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kursy pływania dla niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
18 lutego, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Stanowczo zbyt duża część społeczności ignoruje przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy nieczuli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być dobrze dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak niezbędne jest jej profesjonalne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą opcją są zwykłe sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się również produkcją. Posiadają oni najbardziej obszerną wiedzę na temat niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Poduszka do spania na boku

Niezbędne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pozwoli utrzymać neutralne ustawienie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co ułatwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Jednak w trakcie wyboru nie możemy patrzeć wyłącznie na pozycję spania. Potrzebna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie nazwy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – jedynie mało istotna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej ważne jest to, że posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zdarza się, że jest to nazwa używana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie naszej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, zwiększa komfort snu, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która między innymi zapewni nam wygodę, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, aby spełnić nasze oczekiwania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą eksperta z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki malucha, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może złagodzić ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. wysoka cena jest powiązana się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna jak wybrać

Komentarze są wyłączone.